Час воїнів - 9 Квітня 2016 - Сайт Гнідинської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Петра Яцика
Субота, 03.12.2016, 11:33

Головна » 2016 » Квітень » 9 » Час воїнів
Час воїнів

«Боротьба за Україну – це не історія. Це – наша сутність», - такі слова зі сцени в актовій залі Гнідинської ЗОШ І-ІІІ імені Петра Яцика 6 квітня 2016 року пророче сказав Володимир Гонський. Він – заслужений діяч мистецтв України і … голос Майдану, який зігрівав, плакав, окриляв дні Революції Гідності.
     Сьогодні Володимир Васильович разом зі своїми побратимами везуть для українських бійців, що захищають від російського агресора рідну країну, слово, пісню, душу і віру в перемогу. Гнідинським школярам, їхнім наставникам, односельцям, патріотам з Борисполя пощастило зустрітись із митцями Майдану, дякуючи турботі та підтримці депутатів Бориспільської районної ради Віталія Миколайовича Гордієнка, Юлії Андріївні Кияшко та бориспільця Олега Римара, члена громадської організації «Козацька варта».
     Це була не просто зустріч. Це був урок високого і величного патріотизму, визначальної місії українських митців. Учні почули від Володимира Гонського про Степана Бандеру, Романа Шухевича, «чорних запорожців» з Холодного Яру, 16-літню отаманку Сашу Соколовську, Симона Петлюру, непереможених учасників Першого зимового походу, героїв Української Повстанської Армії те, що, на жаль, ще і сьогодні не знаходимо в підручниках історії. На цьому уроці звучала музика. Відомий в Україні та Європі гітарист-віртуоз, що проїхав зі своєю гітарою від Чукотки до Парижу, а сьогодні зачаровує нею українських бійців під Авдіївкою і Кураховим, Сергій Шматко зірвав шквал емоцій своїми композиціями.
А те, що наступного дня двоє старшокласників прийшли до школи з гітарами – найкраща оцінка мистецтва артиста-воїна, нагородженого шевроном – відзнакою 12 батальйону «Київ» із значущими словами – «Рабів до раю не пускають».

«На зміну Небесної Сотні, небесний летить батальйон», «Я не замерз, я тут в окопі теплом зігрітий рідної землі», «Я іду, а ти житимеш, друже, бо мабуть я потрібен ще й там» – рядки із поезій, що читав для принишклого залу автор Василь Ковтун.
     Здавалось ще мить і сумну тишу порушить чийсь плач. Скільки сліз, трун бачив він, поет Майдану. Скільки зболених рядків лягли на папір, щоб діти знали «правильну Історію», як зазначив пан Василь. А для шкільного Музею народної пам’яті він подарував свій вірш «Я іду». На нашій сцені його читають учні у дні пам’яті Героїв Небесної Сотні.
     Неперевершеним голосом, заворожуючою аурою зачарувала гнідинців заслужена артистка України Марта Шпак. Її чув Майдан, за ті пісні вона була звільнена з роботи. Свої пісні сьогодні вона співає в Канаді, де навчається, і на Сході України для наших захисників. Ми були вражені, що Марта приїхала до нас прямісінько з бойових позицій. А вона була вражена, що в шкільному етнографічному музеї «Берегиня» побачила традиційний жіночий одяг із села Берлоги Рожнятинського району Івано-Франківської області, де живуть її близькі родичі.
     Непересічно завершував урок «Ведмідь». Такий позивний має учасник Вітчизняної війни з Росією, голова спілки правління ветеранів АТО Солом’янського району міста Києва Ігор Скопенко. Схвилювали присутніх відверті емоції, високі слова про подвиги побратимів із батальйону «Донбас», заклики і сподівання, що, всі полеглі за Україну, не будуть забутими, бо загинули за майбутнє.
     «Діти, вчіть історію!» - просить дорослий чоловік, обпалений «градами», якому і самому довелося написати її новітні сторінки.
     І щоб учні знали краще історію України Володимир Гонський привіз у школу свою книгу «Людина і нація. Час воїнів». У ній унікальні соціофілософські, історичні та політологічні матеріали на актуальні для нашого часу теми. Щоб примірники цього потрібного видання мали старшокласники Гнідинської школи потурбувались Юлія Андріївна Кияшко, Гнідинський сільський голова Олександр Йосипович Лазаренко, депутат Гнідинської сільської ради Юрій Анатолійович Набоченко, депутат Бориспільської міської ради Володимир Васильович Нагорний.
     Для гостей вчителька початкових класів Валентина Михайлівна Гелевешко приготувала авторські подарунки – підсвічники. Вогник, який горітиме в кожному з них, ще довго нагадуватиме про хвилюючу зустріч, про той дух героїв, який, за словами Володимира Гонського, зійшов на всіх, благословляючи українські душі.

Ніна Григорівна Кудько,
директорка школи