День Гідності і Свободи! - 22 Листопада 2016 - Сайт Гнідинської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Петра Яцика
Вівторок, 06.12.2016, 16:06

Головна » 2016 » Листопад » 22 » День Гідності і Свободи!
День Гідності і Свободи!

День Гідності і Свободи! День, який кожною людиною сприймається по-різному. Для нас, дорослих, це гіркі спогади про ті незабутні дні на Майдані, коли гинули зовсім юні і сивочолі люди за краще майбутнє України. 21 листопада 2016 року учні 6-А класу Гнідинської школи проводили відкритий виховний захід, присвячений Третій річниці Революції Гідності.
   Напередодні, у коридорі, який веде до актової зали, мої шестикласники на вишиваних рушниках поставили фотографії Героїв Небесної Сотні. Треба було бачити з яким трепетом вони шукали портрети тих людей, про яких мали розповідати на сцені. Як, знайшовши нарешті знайоме прізвище і ім’я, вони старалися поставити портрет на найвидніше місце і з гордістю казали: «Це Герой України. Це про нього я розповідатиму, хай стоїть тут, щоб усі побачили».  А портрети Героїв Небесної Сотні, які раніше знаходились на багатостраждальній вулиці Інститутській у місті Києві, передали до нашого шкільного Музею Народної Пам’яті представники спільноти «Україна волонтерська».
   Початок дійства. Усі шестикласники в вишиванках із нетерпінням чекають, коли пролунають їх розповіді. Розповіді, які були поєднані із переглядом відеороликів про ті страшні події, що відбувалися взимку 2014 року. Скільки хвилювань чулося в їхніх голосах!
   Слова, які ми на репетиціях проговорювали багато разів і які були вже вивчені досконало, раптом кудись «розбіглися». Від хвилювання, від переживання, від того як уважно і напружено слухав їх зал, слова ті звучали якось по особливому.
Хвилина мовчання… Всі стоять тихо-тихо. Навіть важко було повірити, що це ті веселі, галасливі, непосидючі діти, яких іноді зупинити і заспокоїти не так просто.
   На наш урок Пам’яті директор школи Ніна Григорівна Кудько запросила безпосереднього учасника революції на Майдані, підприємця, волонтера і автора книги «Пробудження» Руслана Анатолійовича Яновського. Його книга – спомин про події тих буремних днів. Презентуючи нам нещодавне україномовне видання, Руслан Сан-Марино (псевдонім) розповів вражаючу історію фотографії з обкладинки книги.
   Його розповідь про людей з якими він стояв пліч-о-пліч на Майдані вражала своєю простотою і була дуже зрозумілою усім. Ми аплодисментами підтримували спогади про кожного з них, тих, яких він знайшов через рік після трагічних протистоянь на барикаді №8 18 лютого 2014 року на вулиці Інститутській…
   Пану Руслану ми довірили вручити нагороду Тарасу Тригубі. На передодні одинадцятикласник виборов І місце у напрямі «Революції Гідності присвячується» обласної пошукової акції «Герої серед нас: сучасні захисники України» з дослідженням про Героя України Юрія Тарасовича Вербицького. Після закінчення дійства учні 6-А класу від імені всієї школи поклали вінки до місця в Гнідинському лісі, де було знайдено закатоване тіло Юрія Вербицького, і до пам’ятника йому, Героям Небесної Сотні та всім патріотам, що загинули у Вітчизняній війні з Росією.

Тамара Ярославівна Майкович,
класний керівник 6-А класу.

Переглядів: 38 | Додав: school | Рейтинг: 0.0/0
«  Листопад 2016  »