Субота, 18.11.2017, 00:45

Головна » 2017 » Листопад » 3 » День захисника України
День захисника України

13 жовтня 2017 року,  напередодні Дня захисника України, учні Гнідинської  ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Петра Яцика згадували славних предків-козаків, вшановували пам'ять воїнів Української Повстанської Армії, а також вітали новітніх захисників України. Історичний тематичний журнал підготували учні 7-Б класу разом зі своїм класним керівником Вʹячеславом Віталійовичем Яременком.

Любов Василівна Прядко, заступник директора з виховної роботи,  розповіла присутнім про долю Зиновія Васильовича Вербицького, провідного референта ОУН-УПА, дідуся Героя України, Героя Небесної Сотні Юрія Вербицького.

На свято до учнів школи завітав житель села, учасник Вітчизняної війни з Росією, «донецький кіборг» Михайло Станіславович Черенков. Він розповів про свою службу, бойових побратимів, а також відповів на  запитання учнів.

Після урочистостей семикласники побували на сільському цвинтарі, де  запалили  свічки та поклали квіти до могил  учасників війни Дмитра Кузьміна та Михайла Горяйнова.

Напередодні школярі привітали всіх гнідинців-воїнів. Кожному захиснику України (а їх у Гнідині 44) було вручено ляльку-мотанку.

Техніку виготовлення цього давнього українського оберегу досконало опанувала вчителька-пенсіонерка школи Броніслава Гаврилівна Барановська. Тож і зігрівають солдатські серця її потішниці, травниці, берегині, янголи… Разом із лялькою мужні чоловіки і жінки отримали і авторські листівки, над виготовленням яких працювали вчителі інформатики Марія Михайлівна Хамандяк та Тарас Сергійович Кудько. Слова вітання написала директор школи Ніна Григорівна Кудько:

Ви серед тих, хто прикладом власним

Зберігає життя нам прекрасне,

Захищає Україну

В таку неспокійну годину.

У цій священній Вітчизняній війні

Вам «буки» й «гради» не страшні.

Ваше ім’я у літопис громади

Занесено. Ми горді й раді

Із Днем захисника України вітати,

Святу Покрову за Вас благати.

Лицарі з УПА і козаки,

«Кіборги» - це з них українські полки

За Україну стояли свято.

І за прадідів у 45-ім треба згадати.

Наша шкільна громада

Здоров’я Вам зичить радо,

Найкращого, що в світі треба –

Нових сил, натхнень, мирного неба.

Переглядів: 16 | Додав: school | Рейтинг: 0.0/0
БК© 2017