До вічного порогу йду! - 19 Жовтня 2016 - Сайт Гнідинської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Петра Яцика
Субота, 03.12.2016, 11:33

Головна » 2016 » Жовтень » 19 » До вічного порогу йду!
До вічного порогу йду!

Капітальний ремонт вхідної групи будівлі Гнідинської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Петра Яцика завершився. Можна хвилину перепочити перед реалізацією нових будівельних проектів. А тоді, в останню декаду серпня 2016 року, було спекотно не тільки від яскравого сонця. Ще б пак, літо уже закінчувалось, а ремонт тільки-но починався. Він суттєво затримався через низку фінансових проблем, що виникають, коли будівництво ведеться за кошти бюджету.
    Нещодавно призначений начальник відділу освіти Бориспільської райдержадміністрації Микола Ігорович Каськів був твердий у переконанні − ці роботи є справою його честі. Тому особисто щоденно тримав під контролем весь процес, постійно наголошуючи на необхідності капітального, а не косметичного ремонту вхідної групи. Отож із його радісним телефонним повідомленням «Кошти на рахунку школи є!», закрутився великий механізм злагодженого, важкого, виснажливого і радісного процесу. З оформленням складної документації, необхідної для початку робіт, допомагав і пан Каськів, і Сергій Миколайович Кулик − директор ПП «Інтеграл-Полюс», що займається архітектурним та будівельним проектуванням.
   А шкільний двадцятип’ятирічний поріг мовчав і чекав на своє оновлення… Упродовж останнього десятиріччя його двічі косметично ремонтували за кошти благодійників. Станом ґанку опікувався і сільський голова Олександр Йосипович Лазаренко, бо хвилювався за дотримання техніки безпеки. Адже тривалий термін експлуатації, прорахунки при проектуванні та будівництві школи, які стали на заваді належного відведення дощової і талої води, призводили до поступового руйнування не лише сходів, а й напіввідкритого балкону, що над ними нависав.

Тож і думка виїзної комісії Бориспільської райдержадміністрації, що побувала в школі у квітні, і досвідчений погляд професійного будівельника, директора ТОВ «Трест Бориспільсільбуд» Олександра Івановича Сича, який сам перевірив стан плитки на порозі і всі тріщини на стелі та підлозі балкону, звелися до одностайного рішення – ремонтувати потрібно. Підприємство пана Сича і проект на капітальний ремонт вхідної групи розробило.
   22 серпня рано-ранесенько будівельна бригада під керівництвом залюбленого в свою роботу майстра-професіонала Олега Стефановича Саламахи розпочала будівництво, темпи якого вражали. За дев’ять днів був повністю демонтований каркас сходів, який «з’їла» корозія, знята бетонна стяжка майданчика біля вхідних дверей, зроблена нова монолітна основа, на яку згодом і поклали керамічну плитку. Вдень і вночі хлопці-будівельники ішли до мети – 1 вересня учні повинні зайти в школу оновленим порогом і зробленим за всіма технічними вимогами пандусом – спорудою, що забезпечує вільний доступ до шкільного приміщення дітям з особливими потребами. Пандус – це окрема тема. Його загальний вигляд та розміщення повинні гармоніювати із уже існуючими елементами шкільної споруди. А особливість в тому, що він дворівневий. Це ж бо техніка безпеки і зручність для тих, хто ним сьогодні користується.
   Зі складними кресленнями, напруженим графіком робіт, нестерпною спекою змагались Руслан Стефанович Саламаха, Дмитро Васильович Зінько, Дмитро Миколайович Російський, Віталій Сергійович Костюк, Микола Миколайович Білан, Олексій Володимирович Омельчук, Олександр Григорович Олейник, Артур Анатолійович Багінський, Олександр Володимирович Колесник, Ігор Миколайович Петров, Дмитро Ігорович Лаврьонов, Юрій Васильович Тарарук, Володимир Вікторович Аністратенко, Володимир Степанович Федерощук, Олександр Миколайович Дишлюк, Володимир Васильович Чорний.

Хвилювались за терміни роботи, якість їх виконання, дотримання архітектурних вимог і Олег Стефанович, і Олександр Іванович, і Володимир Григорович Маринченко, завгосп школи. Під його керівництвом вчителі та техпрацівники приводили до належного стану прилеглу територію, звільняючи її від залишків будівельного сміття.

1 вересня учні заходили у Гнідинську ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Петра Яцика оновленими сходами. Їм привітно усміхались нові теплозберігаючі вікна. Це теж прояв турботи Бориспільської райдержадміністрації і Бориспільської районної ради про наш навчальний заклад. А встановив їх протягом серпня ПрАТ «Бориспільський комбінат будівельних матеріалів», де головою правління Ігор Володимирович Шалімов.
   Трохи згодом дійшла черга і до вікон на балконі. Встановити їх устигли до пронизливих осінніх вітрів та рясних жовтневих злив, які наробили біди в Україні. Ці вікна, що входять в проект капітального ремонту вхідної групи, не дадуть негоді псувати стіни та підлогу балкону. Депутати Гнідинської сільської ради, переймаючись питаннями життєдіяльності навчального закладу, на останній сесії ухвалили рішення про виділення коштів на побудову спеціального даху-накриття над ґанком та пандусом Надіємось, що воно надовго збереже оновлені сходи та роботу, яку гуртом зробили небайдужі люди, отримавши за це схвалення батьківської громади та подяки від дирекції навчального закладу:
  За турботу про імідж школи,
  Де спів дзвінка пливе за видноколи.
  За оновлений поріг,
  Що до нас на свято встиг.

Хай Бог сторицею вертає
  За щиру працю в ріднім краї.

Переглядів: 54 | Додав: school | Рейтинг: 0.0/0
«  Жовтень 2016  »