40 днів пам'яті - 28 Березня 2014 - Сайт Гнідинської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Петра Яцика
Вівторок, 06.12.2016, 16:06

Головна » 2014 » Березень » 28 » 40 днів пам'яті
40 днів пам'яті

Щопонеділка вже більше двадцяти років у Гнідинській школі Вічевий дзвін скликає учнів на Вічевий майдан (одна з рекреацій школи) на традиційний збір, де підбиваються підсумки навчального тижня, окреслюються наступні напрями роботи. Нещодавно одне із таких зібрань було приголомшливо вражене ініціативою учнів 6 класу та їхнього класного керівника Людмили Михайлівни Підгорної пом’янути Героїв Небесної Сотні, приурочивши скорботний день п’ятниці 21 березня сороковинам загибелі безневинно убієнних у центрі столиці України.

Зайве писати про те, як болять серця українців, як вирує стихлий у жалобі і готовий знову вийти на барикади Майдан, як вогнем і кров’ю пишеться новітня історія України. Це бачать, цим переймаються, над цим…плачуть наші діти і долучаються до творення Світлої Пам’яті про тих, кому мерехтять мільйони свічок на майданах Землі.

Шестикласники, використовуючи інтернет-ресурси, почали шукати матеріали про Героїв Майдану. Особливо ретельно і щемливо працював Артем Босий, чим вразив однокласників і класного керівника. Знайдені ним відео-сюжети, «поезії з Майдану» Петра Маги, Анни Багряної, Мар’яни Савки, Оксани Максимишин – Корабель Назара Гузія, вміло зіткані у проникливу композицію Людмилою Михайлівною (за фахом – учителька математики), стали зворушливим і величним реквієм. Реквієм, де жахлива смерть Юрія Тарасовича Вербицького на околиці нашого Гнідина, де над загальношкільним проектом до 200-річчя Кобзаря «Тарасів четвер» витає голос 20-річного Сергія Нігояна, повторюючи за Шевченком: «Борітеся, поборете…», де підтримка Майдану гнідинською громадою. Реквій зі шкільної сцени творили щирі юні патріоти офіційними текстами мартирологу Небесної Сотні, рядками зболених віршів, запаленими свічками, плакатом – допомога батька Аліси Нечитайло – Максима Віталійовича, піснею «Україно, любов моя» (слова Дмитра Луценка, музика Ігоря Шамо) - підтримка вчительки музики Лесі Андріївни Васик.

Незабутнім і актуальним став виступ Голови Піклувальної ради навчального закладу, заслуженого вчителя України Василя Івановича Галатенка, а також перегляд його авторського слайд-шоу, присвяченого Героям Небесної Сотні. Під звучання пісень у виконанні білоруса Петра Клюєва «Майдан» та Степана Галябарди «Небесна Сотня» (слова Валерія Іванцова) з великого екрану на гнідинців дивились молоді і літні чоловіки, жінки, які донедавна вчились, працювали, мріяли… «Пам’ятаймо, що на Майдані ще не змито людську кров, там ще душі убієнних, які віддали своє фізичне життя за те, аби ми будували, нарешті, достойну їхньої світлої пам’яті державу, горде імення якої – Україна.Слава Україні! Слава Героям Майдану!» - ці рядки належать Сидору Кіралю, доктору філологічних наук, академіку Академії наук вищої освіти України.

Переглядів: 290 | Додав: school | Рейтинг: 0.0/0
«  Березень 2014  »