«І кожен фініш - це, по суті, старт…» - 8 Липня 2015 - Сайт Гнідинської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Петра Яцика
Четвер, 08.12.2016, 04:01

Головна » 2015 » Липень » 8 » «І кожен фініш - це, по суті, старт…»
«І кожен фініш - це, по суті, старт…»

Минуло всього два тижні, як відлунали звуки прощального вальсу для випускників - одинадцятикласників, а в актовій залі школи знову зібралися 12 червня учні, батьки, працівники школи. Тепер уже з нагоди вручення свідоцтв про базову середню освіту учням 9 класу Гнідинської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Петра Яцика.
    Розпочинаючи свято, директор школи Ніна Григорівна Кудько щиро і зворушливо говорила про дев’ятикласників, відзначила їх активну участь в житті навчального закладу. І тому разом із свідоцтвом кожен учень отримав грамоту-подяку дирекції за розмаїту, багатогранну діяльність.

Шкільне життя дитячого колективу – це не лише уроки, це ще й незабутні, яскраві сторінки поза уроками. Адже п’ятеро учнів (Анна Довгай, Яна Тіпа, Тарас Тригуба, Дмитро Гончар, Аліна Безсонова) було обрано до Малого Віче, керівного органу учнівського об’єднання школи, багато учнів – учасники художньої самодіяльності (хор, гурт «Соколи»). Це ще й гра у шкільному театрі «Велес», і спортивні змагання, тематичні лінійки та вечори. І ніби підтвердження цьому на екрані з’являються світлини, на яких зображено неповторні миті, що вже записані в літопис школи.
    І ось до слова запрошено самих «винуватців» святкового дійства.
У вальсі закружляли Яна Тіпа й Максим Іващенко, вслід за ними Софія Козярська схвильовано читає поетичні рядки Любов Забашти.
   О юність, юність, молода, барвиста
   Напоєна мільйонами сонців!
   О юність, радісна, весела промениста,
   Як я люблю твій водопадний спів!

Юні, красиві, усміхнені хлопці і дівчати виходять на сцену, щоб сказати щемливе слово вдячності першій учительці Ользі Гнатівні Маринченко, яка приїхала на запрошення учнів, учителям старшої школи, класному керівникові.
    А ще в жартівливій казковій формі розповідають, як вчилися і росли. Про перші кроки у старших класах співають перероблену дитячу пісеньку «Учать в школі», а про успіхи й невдачі в навчанні жартома оповідають у пісні «Ой прикметник» (на мотив відомої «Смереки»). Ой дев’ятий, незрівняний наш дев’ятий… Саме такими, дружними, завзятими вони стали спільно навчаючись, працюючи.  Нерозлучними подругами пройшли цей час Анна Крикун і Каріна Чайка, Аліна Безсонова і Яна Тіпа. Тут розкрилися їх здібності, обдарування. Любов до пісні обєднала Тараса Тригубу із Іллею Симоненком. Не раз хлопці чарували своїм співом слухачів, а цього разу вони подарували всім «Гуцулку Ксеню». Вдячні оплески заслужив дует у складі Яни Тіпи й Тараса Тригуби за пісню Володимира Івасюка «Жовтий лист».

Фрагменти шкільних свят, вечорів оживають на сцені: запальний танець у виконанні дівчат, гумореска «Чарівна монета», яку майстерно читає Максим Іващенко, велика перерва у школі напередодні районних змагань з футболу. І то нічого, що замість м’яча лише «шльопанець», який летить у ворота, викликаючи голосне «Гол!» на сцені, а в залі-сміх. Отакі вони, здатні на вигадки і жарти.
   Вся оця громада
   веселиться завжди рада,
   оком чують, вухом бачать,
   догори ногами скачуть – говорить ведучий, а поряд з ним з’являються «вухаті зайці». Тут уже від сміху втриматися не можна, бо на витівки здатні і хлопці, і дівчата.

Веселі і завзяті, кмітливі й винахідливі, енергійні й невгамовні, вони водночас серйозні й відповідальні, розумні й талановиті.
   З любов’ю, із захопленням спостерігають за всім батьки, і дехто з них не стримує сліз. Напевно це сльози радості, це усвідомлення того, що їхні діти подорослішали і деякі з них вибирають дорогу в самостійне життя.
   Але більшість учнів залишається в школі. Закінчення 9 класу – це ще один етап в їхньому житті.

Згадайте, як сказано в Ліни Костенко, що «кожен фініш – це, по суті, старт».
   А тому, ми не прощаємося з ними, а бажаємо вдалого старту. І тим, хто продовжить навчання за межами школи, і тим, хто після літнього відпочинку повернеться, щоб тепер уже долати дорогу до шкільного атестата і стане гідним громадянином своєї держави.
   Ми патріоти. Ми вболіваєм
   За Україну й мир у ріднім краї.
   Знаєм твердо: вчитися треба
   Для України, для школи, для себе,- декламує урочисто Аліна Безсонова, а пісня на слова Володимира Сосюри та музику Віктора Лузана «Любіть Україну», якою завершується свято, звучить як обіцянка, як клятва, як наказ собі і кожному.

Віра Іванівна Беник, класний керівник 9 класу

Переглядів: 291 | Додав: school | Рейтинг: 0.0/0