Ювілейна річниця - 30 Січня 2014 - Сайт Гнідинської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Петра Яцика
Субота, 03.12.2016, 11:38

Головна » 2014 » Січень » 30 » Ювілейна річниця
Ювілейна річниця

«Я мов по смерті оживаю», - рядок із поезії Павла Платоновича Чубинського «До моєї Катрусі». Цим поетичним заповітом було означене свято у Гнідинській школі, приурочене 175-ій річниці від дня народження нашого земляка – всесвітньовідомого етнографа і фольклориста, автора Державного Гімну України П.П.Чубинського. Готуючи захід, Вікторія Володимирівна Мазуренко, класний керівник, разом зі своїми семикласниками презентували життєвий шлях етнографа і пошану до нього в незалежній Україні через змагання два двох команд – «Етнографи-науковці» (7 кл.) та «Веселики» (8 кл., класний керівник Віра Іванівна Беник). Глядачі побачили слайд-шоу «Я в світі щиро працював, я сіяв те, що Бог послав», створене Мазуренко В.В. разом із старшокласниками Дариною Галатенко, Дмитром Кудьком, Віталієм Шеповаловим, Валерією Шапко, вболівали за правильні відповіді, захоплювалися інсценізацією казки «Про бідного парубка і царівну». Її записав П.Чубинський у Борисполі, а на гнідинській сцені вміло показали дев’ятикласники (класний керівник Надія Семенівна Олексійчук). Вірші Павла Чубинського «Сон невільника» та «Осінь» талановито прочитали Олександр Галатенко і Оксана Шевченко. Улюблена пісня етнографа «Ой, Морозе, Морозенку…», вміло виконана семикласником Ігорем Гелевешком, відобразила трагічну сторінку життя П.П.Чубинського – заслання у Архангельську губернію в м.Пінегу. До речі, випускник Гнідинської школи Петро Олексійович Кудько, який наразі живе там, де був етнограф, влітку подарував у музейну кімнату П.П.Чубинського підбірку книг про побут, звичаї жителів пінезького краю.
    Наприкінці свята голова журі Любов Василівна Прядко, заступник директора з виховної роботи, оголосила переможців - команду «Веселики», подякувала вчительці музики Лесі Андріївні Васик, педагогу-організатору Тарасу Сергійовичу Кудьку за музичне оформлення, учням, вчителям за цікаве дійство, неординарне вшанування славного імені. Участь учнів та вчителів школи у районному Міжнародному конкурсі імені Павла Чубинського, пошуковій експедиції у м. Бориспіль задля повернення імені автора Славеня України у далекому 1989 році – все це сторінки історії, яку турботливо зберігаємо у музейній кімнаті Павла Чубинського.

Ми перед світом в пісні з рушником

Всі гордимося славним земляком,
Бо, маючи такого сина,
Іще не вмерла наша Україна.
Іще не вмерла і не вмре,
Допоки пам’ять в нас живе.

То ж і вітаєм в нашій хаті
Усіх, хто помислом багаті,
Хто доторкнувся серцем чистим
До праць етнографа і фольклориста.

Ніна Кудько
     Такими рядками зустрічає відвідувачів Музейна кімната в Гныдинськый школы. Її відкриття відбулося 18 грудня 2003 року і було приурочене до візиту Голови Верховної Ради України Володимира Михайловича Литвина, який брав участь в урочистях з нагоди присвоєння Гнідинській школі імені Петра Яцика.
     Свого часу Павло Платонович був у Гнідині, записував казки, які увійшли в VІ том «Трудів етнографічно-статистичної експедиції в Західно-руський край». Тож музейна кімната – це праця гнідинських вчителів та допомога краєзнавця Андрія Зиля. Це гнідинська шана і вдячність Павлу Чубинському.

Ніна Григорівна Кудько,
директор школи