Ювілейний «Тарасів четвер» - 6 Березня 2014 - Сайт Гнідинської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Петра Яцика
Четвер, 08.12.2016, 22:01

Головна » 2014 » Березень » 6 » Ювілейний «Тарасів четвер»
Ювілейний «Тарасів четвер»

Напередодні 200-літнього ювілею нашого Великого Поета і Пророка, відкриття його пам’ятника у селі Гнідині у Гнідинській ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Петра Яцика у четвер, 6 березня, проходив завершальний етап загальношкільного проекту «Тарасів четвер».
    Поетичний марафон, який розпочався у вересні 2013 року, став ще одною дивовижною сторінкою у літописі школи. Загалом, учні прочитали 194 вірші з «Кобзаря», створили 136 ілюстрацій до Шевченкових творів. Малюнки знайшли своє місце на новоствореному поетовому майдані біля актової зали обабіч гобелена з портретом Тараса Шевченка. Його передав у школу небайдужий киянин Валерій Миколайович Москвін. Портрет обрамлений рушником із словами «Заповіту». Це творча робота випускниці школи Оксани Кондратенко.
Всі, хто ішов на свято Тарасової поезії, бачили пророчий і суворий, лагідний і проникливий погляд поета. Аж п’ять Шевченків дивились на нас. У різні роки їх вишили і подарували школі Параска Семенівна Півторацька, Любов Василівна Ярошенко, Надія Федорівна Середа, Лідія Іванівна Шумлянська, випускниця школи Оксана Микитюк. А тим часом на сцені готувались до дійства учні, що вибороли високу честь читати вірші у переддень ювілею – найкращі декламатори. Їх, як і сценарій всього свята, готували заступник директора з виховної роботи Любов Василівна Прядко та вчителька української мови Віра Іванівна Беник. Відчутною була і підтримка колег: педагога-організатора Тараса Сергійовича Кудька, вчительки музики Лесі Андріївни Васик, керівника шкільного хору Юлії Анатоліївни Павлівської, вчительки початкових класів Олени Валеріївни Максюри, художника-оформлювача Олександра Андрійовича Пільщикова.
    Понад дві години над глядачами і учасниками плакало, сміялось, закликало, гомоніло Тарасове слово. Його хвилююче і зворушливо дарували Анна Шкарпітко, Надія Лазаренко, Єлизавета Меркулова, Нікіта Дзюба, Вікторія Душко, Назар Герус, Аркадій Хмельницький, Анастасія Атаманенко, Юлія Вихрист, Ілля Панасенко, Антон Залозний, Владислав Тіпа, Адам Ткаленко, Вікторія Гелевешко, Надія Погорелюк, Олександр Чайка, Дмитро Кудько, Аліса Нечитайло, Світлана Беляк, Валерія Шапко, Тарас Тригуба, Максим Іващенко, Микита Малов, Айрух Рустамова, Ілля Коцюба, Анастасія Гайдар, Андрій Ільчик, Олександр Волков, Євген Білоусов, Владислав Дзюба, Дарина Галатенко, Катерина Бондаренко, Юрій Трикозенко, Марія Буркацька та Тарас Сергійович Кудько.
    Пісні на слова поета прозвучали у виконанні шкільного хору, другокласниць Марії Волкової, Анни Циганок, Анастасії Шостак, восьмикласників Тараса Тригуби, Іллі Симоненка, Яни Тіпи, Айрух Рустамової, вчителів – Л.В.Прядко, Л.А.Васик, Ю.А.Павлівської, О.В.Максюри.
     Почесними гостями «Тарасового четверга» були шановані люди села, члени організаційного комітету Громадської ініціативи «Пам’ятник Кобзареві у Гнідині буде!» - інспектор з безпеки дорожнього руху служби контролю безпеки польотів та аеронавігаційного забезпечення Державного міжнародного аеропорту «Бориспіль», а нині пенсіонер Микола Іванович Соколов, підполковник міліції у відставці Василь Іванович Онищенко, заслужений учитель України, почесний житель Бориспільщини, засновник і видавець газети для Гнідинської сільської громади «Срібна підкова» Василь Іванович Галатенко. Вони подарували кожному учню школи «Кобзар» від організаційного комітету із посвятою :

Цей «Кобзар» - дарунок від громади
І на згадку й для поради.
200-ліття Шевченка – у Гнідині свято.
Читай Тараса. Вчи, щоб пам’ятати.

М.І.Соколов вручив учням, які брали трудову участь у облаштуванні території, де буде споруджено пам’ятник Т.Г.Шевченку, почесні дипломи. Від В.І.Онищенка дипломи отримали ті школярі, які зробили благодійний внесок у побудову пам’ятника. А ще Василь Іванович, користуючись нагодою, прочитав уривок з поеми «Кавказ», зірвавши шквал аплодисментів. Незабутнім став виступ В.І.Галатенка. Він акцентував, який вибір у своїй долі зробив 33-річний Тарас Шевченко, як ідеї Кобзаря актуальні в нашому сьогоденні.
     Ведучі свята Аліна Безсонова, Олександр Галатенко, Вікторія Шевченко, Яна Тіпа, читаючи поезію Дмитра Павличка «Молитва», присвячену Кобзареві, вкотре підтвердили всенародну любов до Поета, який на сторожі Правди, Миру, Справедливості поставив Слово. Тож хай святиться між народами Його ім’я.
Ніна Григорівна Кудько,
директор Гнідинської школи