П`ятниця, 22.09.2017, 17:07

Головна » 2016 » Грудень » 20 » Конференція "Створення інклюзивного навчання"
Конференція "Створення інклюзивного навчання"

12-13 грудня 2016 року в конференц-холі «Ірпінь» проходила Національна конференція «Створення інклюзивного середовища в школах і громадах», організована Всеукраїнським Фондом «Крок за кроком» за підтримки Фундації Чарльза Стюарта Мотта (США) та Інституту «Відкритого суспільства», які підтримують новітні освітні ініціативи у світі.
   Перший день конференції розпочався із привітань пані Наталії Софій, директора ВФ «Крок за кроком». Потім важливі аспекти освіти обговорювалися під час проведення пленарного засідання «Школа як осередок розвитку громади: досвід формувань освітньої політики в контексті децентралізації та інших змін». На конференції виступили Лідія Іванівна Даниленко, доктор педагогічних наук, професор, заступник завідувача кафедри парламентаризму та політичного менеджменту Національної академії державного управління при Президентові України, Микола Васильович Неруш, директор Святопетрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Києво-Святошинської РДА, Тетяна Володимирівна Мелещенко, кандидат історичних наук, доцент кафедри методики навчання суспільних дисциплін і гендерної освіти Інституту історичної освіти Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова. Досвідом роботи польських шкіл в умовах децентралізації поділилася пані Ельжбета Толвінська-Кроліковська, президент Федерації Освітніх Ініціатив (Польща).
   Для слухачів конференції було організовано і проведено тренінги «Розвиток інклюзивної освіти в Україні шляхом використання методики «Кола друзів» та презентації досвіду використання цієї методики навчальними закладами, учасниками проекту.
   Другий день конференції був присвячений презентації ініціатив, реалізованих у рамках проекту «Розвиток громад в Україні шляхом упровадження програми «Школа як осередок розвитку громади» та презентації ініціатив, реалізованих у рамках проекту «Створення інклюзивного безпечного середовища в школах і громадах», а пані Ельжбета розповіла про громадсько-активні школи в Польщі, досвід їх роботи та перспективи.
   Бориспільський район представляла делегація у складі Любов Василівни Прядко, заступника директора з виховної роботи Гнідинської школи, Валентини Михайлівни Гелевешко, вчителя початкових класів Гнідинської школи, і Тетяни Володимирівни Чигрин, методиста районного методичного кабінету відділу освіти.
   Приємною несподіванкою для нас стало вручення Наталією Софій подяки команді Гнідинської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Петра Яцика Бориспільської районної ради Київської області за високий рівень професіоналізму та вагомий внесок у розбудову співпраці між школою та громадою шляхом упровадження моделі громадсько-активної школи.

Переглядів: 94 | Додав: school | Рейтинг: 0.0/0
БК© 2017