Вівторок, 24.04.2018, 20:14

Головна » 2018 » Квітень » 7 » Майстер-клас
Майстер-клас

Згідно з планом роботи районного методичного кабінету відділу освіти Управління гуманітарного розвитку Бориспільської райдержадміністрації 30 березня 2018 року у Гнідинській школі учителька  1-А класу Залозна Лідія Григорівна  проводила майстер-клас для своїх молодших колег. Вона – голова методичного об’єднання вчителів початкових  класів школи, має педагогічне звання  «старший вчитель», учасник обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2017», впродовж кількох років впроваджує в практику своєї роботи елементи розвивального та інтегрованого навчання за програмою «Крок за кроком».

Тема, напрацюваннями якої запропонувала поділитися із вчителями Лідія Григорівна, одна із нетрадиційних форм інтерактивної роботи – «Ранкові зустрічі».

Ранкові зустрічі – це зустріч класу з учителем на початку дня. Сидячи в колі один навпроти одного, діти вдумливо і поважно вітаються з друзями та відвідувачами, після чого впродовж короткого часу  один за одним  діляться власним досвідом з товаришами, які з повагою слухають і ставлять запитання, роблять зауваження. Після цього всі беруть  участь у короткій, енергійній груповій вправі насамперед для того, аби закріпити  певну   академічну навичку, пережити відчуття єдності неконкурентної команди. Ранкова зустріч закінчується щоденними новинами, які зазвичай готує вчитель, щоб акцентувати увагу на навчальних завданнях цього дня.

Тема березневої ранкової зустрічі, з якою працювали першокласники – «Хто живе в моїй оселі». Гості із захопленням спостерігали як  навчилися маленькі школярики  вітатися, бажати одне одному всіляких гараздів, розповідати про домашніх улюбленців, яких  досягли умінь і навичок впевненого говоріння і уважного вдумливого слухання. А скільки емоцій було від папуги Кеші, якого приніс на зустріч однокласник  Євгеній Остяк! Несподіванкою для всіх стала випускниця Лідії Григорівни, учениця 5-А класу Вікторія Кеда разом із  своїми черепашками Шустриком і Чилі. Розповідь п’ятикласниці про них для малечі була наповнена енциклопедичними повідомленнями і власними спостереженнями. Вивчати тему про домашніх тварин першокласники продовжували протягом дня не на традиційних уроках, а в центрах: науковому, математичному, мовному, трудовому.

Молодші колеги переконалися як створення класної спільноти стає ефективнішим, коли вчитель бере на себе роль фасилітатора (людини, яка допомагає зробити так, аби все відбулося належним чином, але не намагається жорстко контролювати процес). Тому, працюючи в центрах, спілкуючись, відчуваючи підтримку та заохочення ініціативи, першокласники розв’язували приклади і задачі, виконували письмові вправи, проводили дослідження, робили аплікацію – рибку, що живе в акваріумі. Вчителі дякували Лідії Григорівні за цікаві і змістовні методичні напрацювання, які вони побачили і які вміщені у її навчально-методичному  посібнику «Всебічний розвиток школярів через нетрадиційні форми роботи» (Бориспіль 2012), за щедре вміння ділитися досягненнями, за творчу працю.  Її основою, за переконаннями досвідченого педагога, є створення умов навчання, за яких учень ще з початкової школи сам відкриватиме, здобуватиме й конструюватиме знання та власну компетентність у різних галузях життя.

Кудько Ніна Григорівна, директор Гнідинської ЗОШ І-ІІІ ступенів

імені Петра Яцика