Музика для душі - 8 Серпня 2013 - Сайт Гнідинської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Петра Яцика
Субота, 03.12.2016, 11:33

Головна » 2013 » Серпень » 8 » Музика для душі
Музика для душі

Нині вкрай рідко почуєш у Гнідині гармошку та ще й у дуеті з бубоном. Не те, що раніше. Тоді ледь не кожен сільський куток славився власними виконавцями на двохрядках і бубнах. У святкові дні, особливо на Великдень, весняного Миколая, Трійцю та Спаса, коли старе й мале виходило «на колодки», гармоністи з бубнарями таке «перегукування» влаштовували між собою, що село нагадувало суцільний величезний концертний майданчик. Жодне весілля, проводи в армію чи значуще сімейне свято не обходилось без них.
    Аби відродити колишню славу гармошки, популяризувати її серед населення та залучити до цієї справи молодь, весною минулого року була створена Київська обласна спілка гармоністів. Очолив її наш односелець, безмежно закоханий у народну музику та пісню Володимир Петрович Білоус. Він же й запросив 28 липня, у неділю, на творчу зустріч до гнідинських гармоністів колег з Кагарлика, щоб провести своєрідний міні-конкурс виконавської майстерності та обговорити деякі спілчанські питання.
     Гості спочатку завітали до Гнідинської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Петра Яцика. Запитаєте, чому? Бо разом з ними приїхав ще й Володимир Олексійович Невдобенко, племінник Михайла Антоновича Стріхи, який до війни вчителював у Гнідинській семирічці, звідси пішов на фронт і поліг у 1943 році неподалік тодішнього Ленінграда. «Срібна підкова» розповідала, що 23 квітня нинішнього року, саме в день загибелі воїна, його останки були знайдені російськими пошуковцями, а 30 травня їх урочисто поховали в селі Слобода Кагарлицького району, звідки він був родом.
    Отож Володимир Олексійович та його земляки з особливим хвилюванням переступали поріг шкільного Музею Пам’яті. Тут трепетно зберігається спомин про всіх гнідинців, що брали участь у Другій світовій війні, та про бійців 136-ї стрілецької дивізії, які загинули, визволяючи Гнідин і Київ далекої осені 1943 року. Ось і великий портрет учителя і воїна Михайла Стріхи. Краяни шанобливо схиляють перед ним голови, вшановуючи водночас і світлу пам’ять наших односельців. Забігаючи наперед скажемо, що кагарлицька делегація відвідала і сільський меморіал, уклонившись безневинно убієнним і залишивши там корзину квітів. Живі вкотре засвідчили, що вони пам’ятають, кому завдячують мирним небом над головою. Так повинно бути вічно.
      Побували кагарлицькі аматори і в Музейній кімнаті Петра Яцика, музеї «Берегиня», оглянули шкільні коридори та рекреації. Гості уважно слухали розповідь директора школи, Ніни Григорівни Кудько про шкільні будні, про творчі здобутки навчального закладу, які визнані не лише на районному, а й на обласному та загальнодержавному рівні. Гості були щиро вражені побаченим і своє захоплення багатогранною діяльністю педагогічного колективу висловили на сторінках «Книги для почесних відвідувачів».

Василь Галатенко
Переглядів: 258 | Додав: school | Рейтинг: 0.0/0