Нам пора для України жить - 23 Березня 2015 - Сайт Гнідинської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Петра Яцика
Четвер, 08.12.2016, 22:06

Головна » 2015 » Березень » 23 » Нам пора для України жить
Нам пора для України жить

Рядок із відомої поезії Івана Франка «Нам пора для України жить» став лейтмотивом виступу учнів Гнідинської школи – учасників районного огляду-конкурсу дитячих колективів художньої самодіяльності шкіл Бориспільщини, який проходив у Будинку культури села Вишеньки 20 березня.
     Готуючи програму, ми разом із заступником директора з виховної роботи Любов’ю Василівною Прядко винесли на розгляд журі та глядачів незагойну тему сьогодення, сучасну поезію та пісню, класичні твори, що і зараз актуальні. Так, написаним кілька десятиліть тому Володимиром Сосюрою віршем-вступом до поеми «Мазепа», десятикласник Віталій Скакун заворожив зал:
     Німій, одуреній, забитій,
     Невже не встать тобі від ран?
     Зворушливо і піднесено звучали вірші Дмитра Павличка «Ми полягли на київськім Майдані», «Перемога», «Якщо стоїш на Київськім майдані» у виконанні - старшокласників: Олександра Галатенка, Максима Іващенка, Дмитра Гончара, Олександра Кулікова, Яни Тіпи, Аліни Безсонової, Вікторії Шевченко, Айрух Рустамової, Андрія Маринченка, Олександра Омельченка, Артема Босого, Івана Гущі.
     Читання поезії супроводжувало слайд-шоу «Нам пора для України жить», яке створив педагог-організатор Тарас Сергійович Кудько.(ПЕРЕГЛЯНУТИ СЛАЙД-ШОУ). На екрані світлини про події на Майдані, про Небесну Сотню, про участь гнідинських учнів у волонтерській діяльності, вражаючі фото гнідинців, які сьогодні захищають державу від кремлівського агресора.
     Цією темою була пронизана композиція, де вірш авторки Aelitu «Я тебе звідусюди чекаю» (декламатор Надія Лазаренко) поєднався із проникливим танцем талановитої Дарини Галатенко під фонограму пісні «Я не здамся без бою» групи «Океан Ельзи».
     Напередодні огляду учні школи були на ювілейному вечорі талановитого майстра слова Анатолія Несторовича Паламаренка, який він присвятив творчості видатного українського гумориста Остапа Вишні. Тож «Зенітка» надихнула керівника шкільного театру «Велес» Ганну Володимирівну Сукач на постановку. На давньому ослоні дід Свирид (Дмитро Кудько) розказував журналісту (Ігорю Гелевешку) як він своїми вилами – «катюшею» громив гітлерівців, бо війна для нього «звичне діло». Весь вік він воював з бойовою дружиною Лукеркою (Катерина Божок), створюючи проти неї «бойове соєдінєніє» з кумом (Андрій Козирєв, а Євген Мельникович – молодий дід Свирид).
     Дебютним був виступ недавно створеного шкільного танцювального колективу, яким керує Ганна Олександрівна Виноградова. Талановита танцівниця з вісімнадцятьма хлопчиками і дівчатками початкових класів створила незабутню легку, динамічну і зворушливу танцювальну композицію.
     А четвертокласниця Аліна Довгай, яка лише два місяці працює із Ольгою Володимирівною Галич, керівником циркової студії, вразила виконанням складних акробатичних вправ. Керівник шкільного ансамблю та хору Юлія Анатоліївна Павлівська підготувала зі своїми підопічними розмаїтий репертуар. В ньому сольні виконання третьокласниці Марії Волкової («Пісня України»- слова Любові Загоровської, музика Ольги Дудар) та восьмикласника Ігоря Чумака («Я – українець» слова і музика Анатолія Матвійчука), а також пісні тріо «Соколи»- це дев’ятикласники Тарас Тригуба, Ілля Симоненко, восьмикласник Ігор Гелевешко. Хлопці акапельно виконали твори «Не пора» (слова Івана Франка, музика Дениса Січинського), «За Україну» (слова Миколи Вороного, музика Ярослава Ярославенка), а піснею «Запорізький козак» (слова Йосипа Струцюка, музика Віктора Лузана) завершили свято. Проникливо на фоні її мелодії звучала одна із останніх поезій Петра Осадчука, яку читав Тарас Тригуба:
     Коли я видихнув перше слово,
     Тим словом було – мама.
     Коли я видихну останнє слово,
     Тим словом буде – Україна.
     А на вислів незборимого Степана Бандери, якого теж озвучив Тарас, відповів увесь зал Будинку культури:
     - І настане час, коли один скаже:
     Слава Україні!
     І мільйони відповідатимуть:
     Героям Слава!
     Такі часи, справді, сьогодні настали і нам всім пора для України жити, боротись за неї словом, піснею, справою, зброєю.

Ніна Григорівна Кудько, директор школи

Переглядів: 257 | Додав: school | Рейтинг: 0.0/0