Один єдиний тато. - 4 Грудня 2014 - Сайт Гнідинської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Петра Яцика
Вівторок, 06.12.2016, 16:03

Головна » 2014 » Грудень » 4 » Один єдиний тато.
Один єдиний тато.

У третю неділю вересня в Україні відзначається Всенародний День Батька.
   З пропозицією введення цього дня виступили представники Міжнародної громадської організації «Міжнародний Центр Батьківства», започаткувавши у жовтні 2006 року Громадську ініціативу «День Батька». Вона вже успішно працює на теренах України. А учні 3-А класу Гнідинської школи разом із своїм класоводом Оленою Олександрівною Білокриницькою в один із листопадових днів запросили своїх татусів на чудове родинне свято «Один єдиний тато», активними глядачами якого стали всі учні початкової школи, родини організаторів свята, колектив навчального закладу. На сцені схвильовані і зніяковілі батьки. Всі вони підтримали ідею Олени Олександрівни провести таку неординарну зустріч-спілкування, стати початківцями ще одного дійства в школі. Нелегкий був цей шлях до актової зали. Деякі татусі просили дозволу у своїх керівників, інші (що вже не зробиш заради дитини), тихенько «втікали», дехто їхав з інших міст України до Гнідина, хтось просто біг до школи, боячись запізнитися. Глядачі вітали, віддаючи шану батьківській любові, праці, турботі, звитязі, Юрія Володимировича Босого, Бориса Борисовича Волкова, Олександра Григоровича Галатенка, Костянтина Васильовича Єдінецького,
Ігора Миколайовича Жиленка, Сергія Романовича Москаленка, Михайла Олексійовича Розумного, Абасалі Магерран огли Рустамова, Ярослава Сергійовича Михайлінчика, Олександра Петровича Хмельницького, дідуся -Михайла Павловича Циганка, В’ячеслава Івановича Шевченка, Олексія Анатолійовича Шостака. Діти розпочали свято із щирими словами подяки, любові, вдячності до своїх татусів та привітали їх квітами. Вони читали вірші, співали пісень, розповідали найкумедніші історії із їх далекого дитинства.
      Вчителька підготувала для батьків цікаву вікторину і конкурси. Тож тата змушені були гарненько попрацювати, щоб пригадати улюблених казкових героїв, відгадати загадки, знайти свого портрета на малюнку і нарешті – заспівати пісню чи прочитати вірш. Батьки активно брали участь у всіх конкурсах, а найсміливішим виявився Борис Борисович Волков. Від імені всіх татусів він виконав пісню «Росте черешня в мами на городі» (слова Миколи Луківа, музика Анатолія Горчинського).
     Ще одним сюрпризом для батьків 3-А класу стали презентації з фотографіями, які допомагав створити Олені Олександрівні керівник мультимедійного центру «Креатив». Під час їх перегляду діти виконали зворушливу пісню «Батько» із репертуару Михайла Поплавського (слова Леона Войналовича, музика Никола Петраша). Не залишились без роботи і мами. Щоб батькам було веселіше на сцені, Ліля Віссаріонівна Волкова із гофрованого паперу зробила дивовижні різнокольорові маки та разом з Тетяною Сергіївною Розумною оригінально їх розмістили.
    А наостанок кожна дитина звернулася до свого тата із такими словами:
- Тату, будь терплячим!

- Татку, будь спокійним!
- Татусю, будь лагідним!
- Таточку, будь веселим!
- Татку, будь сильним!
- Таточку, будь добрим! Щирим! Відповідальним!
- Тату, будь зі мною!

Суголосно із темою цього оригінального свята звучать сьогодні слова відомого українського письменника – етнографа (на жаль нині покійного) Василя Тимофійовича Скуратівського, автора знаменитої «Берегині»:
    «В особі батька народ оспівав вірного захисника. Довгі і виснажливі війни за свободу та незалежність рідної землі, свого народу вимагали постійної відсутності, а при поверненні чоловіки вимушені були обробляти ниви, чумакувати, ходити в найми. В традиційному понятті батько уособлювався насамперед як захисник, годувальник. Батьків приклад, батькове слово, наказ були законом, нормою виховання. Не випадково казали: не навчив батько, не навчить і дядько».
    Тож хай між батьками і дітьми вічно панує повне взаєморозуміння, повага, радість від спілкування.

Любов Василівна Прядко,
заступник директора з виховної роботи

Переглядів: 269 | Додав: school | Рейтинг: 0.0/0
«  Грудень 2014  »