Партнерство - 14 Листопада 2013 - Сайт Гнідинської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Петра Яцика
Вівторок, 06.12.2016, 16:00

Головна » 2013 » Листопад » 14 » Партнерство
Партнерство

Пам'ять – сила. Завдяки історичній пам’яті людина стає особистістю. Народ – нацією, країна – державою. Цією ідеєю керувався у свій творчій і державній діяльності український історик із світовим ім’ям Михайло Сергійович Грушевський.
    А джерело його родинної пам’яті у селі Лісники Києво-Святошинського району, бо саме тут у жовтні 1836 року оселився дід Першого президента – отець Федір. Про родину Грушевський, про історію села Лісники, про традиції Лісниківської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Михайла Грушевського довідалась 8 листопада делегація вчителів та учнів Гнідинської школи, очолювана директором Ніною Григорівною Кудько.
     Ошатна Лісниківська школа, якою керує залюблений у свою роботу, невтомний шукач історії Володимир Петрович Осадчий, працює над реалізацією проекту «Школа – музей». Гнідинці – Любов Василівна Прядко, заступник директора з виховної роботи, завідуюча музеєм Бойової Слави, Любов Василівна Ярошенко, завідуюча етнографічним музеєм «Берегиня», школярі, були вражені творчими здобутками, новаторськими ідеями, натхненною працею ентузіастів – лісниківчан (сайт Лісниківської школи – lisnikyzoch.ucoz.ua).

Юні екскурсоводи під керівництвом вчительки української мови та літератури Катерини Олексіївни Осадчої, заступника директора з виховної роботи Олени Миколаївни Туніцької провели для гостей майстер-клас, знайомлячи з експозиціями Музею Михайла Грушевського, Музею освіти, етнографічного музею. "Галарею памяті” презентував гнідинцям очільник навчального закладу разом із старшокласниками. Співпрацюючи із Міжнародною асоціацією дослідження фортифікацій "Цитадель”, пошуковими групами "Перемога”, "Рубіж”, " Вертикаль”, учні Лісниківської школи допомагають відновлювати та розчищати ДОТИ Київського укріпрайону, беруть участь у проведенні "Уроків мужності”, "Уроків Пам’яті”, виставок матеріалів, обладнання, зброї періоду Великої Вітчизняної війни. А зібрані дослідження про односельців – учасників ІІ світової війни, остарбайтерів, воїнів-афганців, чорнобильців - данина Пам’яті від нащадків. Про це, дякуючи педагогічному і учнівському колективу Лісниківської школи, наголосила Кудько Н.Г.

Втратити Пам'ять не маємо права
Вона і у школі, і в батьківській хаті.
Знамена схиляє держава
Перед кожним солдатом.

А пісня бабусина й вічне рядно,

Що гріє від роду й до роду,
Рушник вишиваний, ой, не полотно,
А доля й недоля народу.

Кому, як не нам, це усе берегти,
Не впасти, щоб в Лету безрідно!?
Пам’яте наша, зори нам, світи.
Бути з тобою - це чесно і гідно.

Віримо, що мандрівка до «школи-музею» стане початком взаємовигідного партнерства, відкриє нові сторінки в напрацюваннях музейної педагогіки, в національно-патріотичному вихованні.

Переглядів: 304 | Додав: school | Рейтинг: 0.0/0
«  Листопад 2013  »