Підтримуємо - 20 Жовтня 2015 - Сайт Гнідинської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Петра Яцика
Четвер, 08.12.2016, 22:00

Головна » 2015 » Жовтень » 20 » Підтримуємо
Підтримуємо

Микола Неруш: «Мислити глобально, діяти локально»

Микола Васильович Неруш − кандидат у депутати до Київської обласної ради по 9-му виборчому округу. Його виборці – мешканці сіл Гнідин, Вишеньки, Петровське, Мартусівка, Ревне, Ленінівка, Проців, Глибоке, Городище, Вороньків, Жовтневе, Головурів, Кийлів.
   Народився він 27 січня 1958 року на Чернігівщині у селянській сім’ї. Військову службу проходив на флоті. У 1986 році здобув вищу освіту в Київському державному педінституті іноземних мов, отримавши спеціальність «учитель французької мови та літератури». Спочатку вчителював у Красилівській середній школі Ставищанського району, а в 1989 році перевівся на посаду заступника директора Хотівської школи Києво-Святошинського району. Згодом працював директором цієї школи, начальником відділу освіти Києво-Святошинської райдержадміністрації, науковим співробітником лабораторії управління освітніми закладами Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук. З квітня 2011р. і до тепер очолює відділ освіти Бориспільської райдержадміністрації. Одружений, має двох доньок. Захоплюється спортом, садівництвом. Основний життєвий принцип: «Стався до людей так, як ти хочеш, щоб вони ставилися до тебе».

− Миколо Васильовичу, чому Ви вирішили балотуватись до обласної ради?
− Рішення прийшло не відразу. Довелося поміркувати, зважити всі «за» та «проти». Зрозумів, що стояти осторонь оновлення країни не маю права. Адже незважаючи на те, що наша Україна переживає важкі часи, вона продовжує розвиватися. Довгі дискусії щодо децентралізації − передачі широких повноважень місцевим органам самоврядування − нарешті перетворюються на конкретні справи. Тому й якість місцевого самоврядування, ефективність та практичні справи на користь кожної людини, яка мешкає на Бориспільщині, набувають якісного змісту та реальної практичної спрямованості, є пріоритетними. Отож, варто попрацювати заради людей. Саме так я розумію значення місцевого патріотизму.

− Під час політичних зустрічей Ви висловлювали пропозиції щодо широкого залучення освітян до участі у виборах-2015…
− До нашої думки та аргументації, дійсно, прислухалися. Тому на зборах, де потрібно було висувати кандидатів у депутати Бориспільської районної ради було запропоновано чимало представників освітньої галузі. Це люди досвідчені, люди справи. Я вважаю це досить високою оцінкою праці педагогів, їхнього авторитету та поваги у суспільстві.

− Які пріоритети ставите перед собою після перемоги?
− Впевнений, що копітка та повсякденна робота кожного, кому не байдуже, як буде жити та розвиватися наша громада, буде гідною відповіддю про ефективність не тільки моєї діяльності, але й інших учасників наступних перегонів. Сподіваюся на підтримку людей, які прийдуть 25 жовтня на виборчі дільниці.

− Миколо Васильовичу, Ви вже обиралися депутатом до місцевих рад. Що може зробити депутат на своєму місці?
− Для мене, дійсно, велика честь протягом останніх семи скликань, починаючи з 1990 року, працювати в місцевій раді, виконувати обов’язки депутата Хотівської сільської ради. Останні три скликання очолюю бюджетну комісію місцевої ради. У цілому можна зробити багато корисних справ. Це залежить від власної позиції та бажання залишити слід в житті свого села, району чи області. Головне − не опуститися до необґрунтованих обіцянок та нездійснених лозунгів. Люди, як правило, цього не пробачають. Ось моя програма підтримки та розвитку соціальної галузі:
1. Вивчити правову основу фінансування добудови Гірської, Процівської загальноосвітніх шкіл, Гнідинського дитячого садочка «Веселка» за кошти місцевого, районного, обласного, державного бюджетів, а також залучення інвестиційних коштів.
2. Провести моніторинг якості надання послуг з теплопостачання закладам соціальної сфери та вивчити можливості запровадження енергозберігаючих технологій.
3. Сприяти створенню та діяльності Фонду кредитування будівництва та придбання житла для молоді, яка працює у соціальній сфері.
4. Реалізувати в практичній площині районну програму продуктивної взаємодії освітніх, культурних та громадських установ і організацій.
5. Вивчити можливості переобладнання окремих будівель, які використовуються неефективно, під комунальне житло для молоді.
6. Затвердити районну програму підтримки молодих фахівців соціальних галузей, обдарованої учнівської молоді.
7. Знайти дієві шляхи відновлення існуючих та будівництва нових спортивних майданчиків для популяризації здорового способу життя серед жителів району.
8. Розробка місцевої програми щодо фінансування проїзду педагогічних працівників до місця роботи та у зворотному напрямку.

Додамо, що гнідинські учні, їхні батьки та колектив місцевої школи безпосередньо знають Миколу Васильовича. Він − організатор проведення щорічних районних батьківських зборів та відзначення за успіхи в навчанні і позакласній роботі талановитих дітей Бориспільщини і їхніх батьків. Саме з його рук номінанти отримують заслужені нагороди.
   Одна з його ініціатив щодо можливості переобладнання будівель, які використовуються неефективно, під комунальне житло для молодих учителів успішно впроваджується у Гнідинській школі. Як координатор діяльності громадсько-активних шкіл Бориспільщини в рамках проекту Всеукраїнського фонду «Крок за кроком» «Розвиток громад в Україні шляхом упровадження програми «Школа як осередок розвитку громади», сприяє реалізації національно-патріотичних проектів нашої школи в життя. Один з них − побудова пам’ятника Герою України Юрію Вербицькому, всьому воїнству Небесної Сотні та патріотам, що загинули у Вітчизняній війні з Росією − отримав грант від Фонду, що став одним із перших внесків на побудову пам’ятника. Микола Васильович і сам був не тільки жертводавцем, а й активним учасником суботників на будівництві монументу.

Переглядів: 248 | Додав: school | Рейтинг: 5.0/1
«  Жовтень 2015  »