Побратими із Заліщиків - 8 Березня 2016 - Сайт Гнідинської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Петра Яцика
Субота, 03.12.2016, 11:38

Головна » 2016 » Березень » 8 » Побратими із Заліщиків
Побратими із Заліщиків

20 лютого вся Україна вшановувала пам'ять Героїв Небесної Сотні. Для учнів та вчителів Гнідинської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Петра Яцика став великою і приємною несподіванкою приїзд делегації наших побратимів із містечка Заліщики Тернопільської області, серед яких учасники Революції Гідності, представники Заліщицької сотні на Майдані, волонтери, члени громадського об’єднання «Заліщицька самооборона». Земляки Зеновія Васильовича Вербицького, діда Героя України, Героя Небесної Сотні Юрія Тарасовича Вербицького, подолавши не одну сотню кілометрів, приїхали відвідати місце загибелі патріота, покласти квіти, запалити свічі і помолитися за його вічну пам'ять . Гості побували біля пам’ятника Юрію Вербицькому, всьому воїнству Небесної Сотні та патріотам, що загинули у вітчизняній війні з Росією, а також у шкільному Музеї народної пам’яті. Тут заступник директора з виховної роботи Любов Василівна Прядко для заліщан провела екскурсію, розповіла про історію родину Вербицьких і про Юрія Тарасовича.
    Серед гостей, які приїхали до Гнідина, була рідна тітка ще одного Героя Небесної Сотні, Героя України Олександра Капіноса, який загинув на Майдані 19 лютого 2014 року. Раїса Олексіївна Бульдяк розповіла, що Олександр дуже любив природу (вчився у Львівському лісотехнічному інституті), любив рідну мову, грав на бандурі, знав напам’ять майже всього «Кобзаря», любив ходити у вишиванці, любив спорт (разом із друзями облаштував тренажерну залу для молоді у рідному селі), збирав українські пісні. Раїса Олексіївна знайшла фото свого племінника на стенді у нашому музеї, дякувала за пам'ять.
    Високий, статний чоловік ділиться своїми спогадами про Майдан. У очах блиск. Ще один неймовірно цікавий гість. Сотник Заліщицької сотні Олекса Катернюк, який потрапив у полон до «тітушок». Полонених тримали в Маріїнському парку, де катували і знущалися. Сьогодні пан Олекса про ті події має на згадку відео, яке зняли випадкові свідки.
    Зустріч із заліщанами тепла і душевна. Павло Лесюк, один із організаторів поїздки, керівник «Заліщицької самооборони» та Ігор Косован, керівник штабу національного спротиву, дякують нашій гнідинській громаді за те, що не забуваємо самі і нагадуємо іншим про події Революції Гідності.
   Гості поїхали на Майдан, а для учнів школи День вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні продовжився великою виховною годиною «Вшануємо Героїв», яку провели вчитель історії В’ячеслав Віталійович Яременко і педагог-організатор Тарас Сергійович Кудько.

Любов Василівна Прядко,
заступник директора школи з виховної роботи

Переглядів: 91 | Додав: school | Рейтинг: 0.0/0
«  Березень 2016  »