Четвер, 15.11.2018, 02:03

Головна » 2018 » Жовтень » 27 » Подорож до « Олександрії»
Подорож до « Олександрії»

Першого жовтня 2018 року   прекрасного   сонячного дня учні двох шостих  класів Гнідинської школи разом з нами, їхніми класними керівниками Надією Семенівною Олексійчук та Альоною Вікторівною Шум, відвідали мальовничий куточок нашого регіону, що знаходиться на території міста Біла Церква поблизу річки Рось. Це – дендропарк «Олександрія «один з найдавніших пам’яток садово-паркового мистецтва України, який був заснований у 1788 році графинею Олександрою Браницькою (племінницею князя Григорія Потьомкіна).

О. Браницька  отримала цей маєток у дарунок від свого чоловіка Францішека Ксаверія Браницького —  великого коронного гетьмана Польщі, який у свій час, у 1774 році прийняв у володіння від польського короля Августа Станіслава Понятовського найбагатше тоді в Україні староство.

Парк графиня назвала в свою честь. Це була сильна, вольова і гарна жінка. Такою ми її побачили на памятнику, який був  побудований на території в 2014 році.

Дендропарк в будь-яку пору цікавий для відвідувачів своїми зеленими насадженнями, які графиня привозила з Європи; композиціями з дерев та кущів; просторими галявинами та алеями, старовинною архітектурою, каскадами ставків, водоспадами, фонтанами.

Адже не даремно милуватись його красою,  в свій час, приїздили сюди відомі історичні постаті: Г.Р. Державін, О.С.Пушкін, декабристи — П.І.Пестель, М.П.Бестужев-Рюмін, С.І.Муравйов-Апостол. На згадку про їх візити в 1992 році була установлена Лава декабристів. А в 1845 та 1847 роках тут бував і наш Великий Кобзар Т.Г.Шевченко.

Отож, наші невгамовні шестикласники бігали з одного куточка парку в інший, знайомлячись з його історичним минулим.

Відвідали ми амфітеатр Колонаду «Луна».  Перед павільйоном розташований майданчик зі скульптурою римського бога торгівлі, покровителя мандрівників--  Меркурія. Назва павільйону «Луна» не випадкова, а пов’язана з його акустичними можливостями. Слово, вимовлене навіть пошепки в одному кінці споруди,  розходиться без спотворень в інший кінець. Хоча відстань і становить 34 метри.

Побували на «китайському» та арочному містках. Біля китайського містка установлені бронзові скульптури китайця та китаянки. І якщо потримати китайця за бороду, загадавши при цьому бажання — воно обов’язково збудеться. Думаю, що в наших дітей так і сталось.

Відвідали ми джерело лева,  «Руїни з водоспадами»,  милувались прекрасною скульптурою Діви Марії, зачаровувались лебедями на Лазневому ставі, а де-котрим навіть вдалось погодувати цих величавих красенів.

Стомлені і водночас радісні та щасливі, з піснями в автобусі ми повертались додому…

Н.С.Олексійчук

Переглядів: 7 | Додав: school | Рейтинг: 0.0/0