Четвер, 13.12.2018, 13:09

Головна » 2018 » Листопад » 14 » Повернутися в дитинство
Повернутися в дитинство

При слові «дитинство» у кожного виникають свої спогади, почуття і асоціації. І, напевно, кожен відразу пригадує іграшки. Зазирнути в дитинство своїх  матусь і татусів  - це реально! І це зробили учні 2-Б класу Гнідинської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Петра Яцика в один з сонячних днів жовтня. Гарний настрій і очікування знайомства з казковим світом  супроводжували учнів всю дорогу до Державного музею іграшок у Києві.

Колекція музею поповнювалася протягом 70 років, її розміри досягли 10 тисяч примірників. До уваги відвідувачів іграшки, які були улюбленими для дідусів та бабусь сучасних дітей. Це й техніка (машини, парова топка, екскаватори, літаки), настільна поліграфія (лото),  ляльки-мотанки , народна іграшка (глиняні брязкальця, солом'яні бички, дерев'яні каталки). У музеї також є унікальні сирні іграшки (дуже багато хто не знає про існування такої іграшки, а вона досьогодні є в побуті жителів Західної України).

У колекції музею близько 600 найменувань ляльок. Є також промислові зразки швейних машинок (початку 20 ст.), іграшкові праски (від вугільних до електричних), діюча модель парової машини.

Цими іграшками гралося не одне покоління дітей, а сьогодні вони займають почесне місце в експозиції і повертають дорослих, хоча б на годинку, в своє далеке дитинство, а сучасні діти можуть подивитися, чим гралися діти минулих поколінь, коли не було комп'ютерів. Добрі і світлі ляльки залишилися тільки в колекціях та спогадах, а музей - єдине місце, де  можна хоча б побачити такі іграшки. Тут старі іграшки отримали шанс на друге життя.

Повертаючись з музею додому, ми з дітьми вже були впевнені в тому, що також маємо бажання створювати диво власними руками. І до школи була запрошена майстриня з цікавим майстер-класом - розпис козацьких шабель та чарівних диво-коней. Прослухавши цікаву розповідь про козаків, їхній побут, традиції, хлопці самостійно вибирали орнаменти для своєї іграшкової зброї. А от у дівчаток панувала атмосфера краси і ніжності. Яскравий підбір кольорів, блискітки та паєтки , все це прикрасило гриви казкових єдинорогів.

Можливо, здійснивши мандрівку залами музею, спробувавши себе у майстерності розпису,  наші діти – майбутні інженери, технологи й художники, теж зацікавляться виготовленням іграшок та стануть біля витоків відродження української іграшки.

Альбіна Антано Поділа, класовод 2-б класу

Переглядів: 17 | Додав: school | Рейтинг: 0.0/0