Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика - 7 Грудня 2013 - Сайт Гнідинської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Петра Яцика
Вівторок, 06.12.2016, 16:03

Головна » 2013 » Грудень » 7 » Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика
Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика

Чотирнадцятий Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика цьогоріч стартував у Житомирі. Його невтомний натхненник, виконавчий директор Ліги українських меценатів, голова Координаційної ради конкурсу, письменник Михайло Слабошпицький, відкриваючи урочистості, зазначив: «Настане час, коли наша мова лунатиме в українській державі вільно й органічно, як дихання дитини. Для цього і робиться цей конкурс. Це прекрасна і патріотична інвестиція у майбутнє. Треба пишатися, що ми українці і наша мова світова».
     Рідній мові було присвячене відкриття ІІ (районного) етапу Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, який уже традиційно проходить у Гнідинській ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Петра Яцика.
     Автор сценарію учителька української мови та літератури, старший вчитель Віра Іванівна Беник разом з керівником шкільного театру «Велес» Ганною Володимирівною Сукач, керівником шкільного хору та ансамблю Юлією Анатоліївною Павлівською, заступником директора з виховної роботи Любов Василівною Прядко, педагогом-організатором Тарасом Сергійовичем Кудьком та учнями школи створили неперевершене дійство «Будь, Мово рідна! Чиста будь!»
     Державні прапори України і Канади, портрети Петра Яцика і Тараса Шевченка закликали учасників мовного конкурсу стояти на варті слова так, як це робив Кобзар і Меценат. Директор Гнідинської школи Ніна Григорівна Кудько розповіла конкурсантам про те, як навчальний заклад готується 18 грудня відзначити ювілей – ми 10 років, як школі присвоєно ім’я Петра Яцика. А загальношкільний проект «Тарасів четвер» та побудова пам’ятника Тарасу Шевченку у селі Гнідині на кошти громадян – приклади єдності національної ідеї.
     Традиційно перед початком конкурсу нагороджуються учні, які стали призерами минулого року. Талановитих учнів Бориспільщини вітали і вручали грамоти методист районного методичного кабінету відділу освіти Бориспільської РДА, організатор ІІ етапу конкурсу Тетяна Михайлівна Агарова та її колега методист РМК Катерина Володимирівна Паламарчук. …Над святковою залою ореолом сяяло Слово, закликало юних знати мову, берегти її, бо недаремно є у Вадима Крищенка є рядки:
     Рідне слово… Ні, вітер огуди
     Не затулить нам злякано рот.
     Ми без нього такі собі – люди,
     А із ним – український народ.

Переглядів: 365 | Додав: school | Рейтинг: 0.0/0
«  Грудень 2013  »