Понеділок, 22.10.2018, 02:19

Головна » 2018 » Лютий » 13 » Семінар-практикум практичних психологів
Семінар-практикум практичних психологів

«Не поспішайте з висновками. На вашій совісті людина», застерігав вчителів великий український  педагог Василь Сухомлинський. Магнетизм цього вислову був провідним на семінарі-практикумі практичних психологів загальноосвітніх навчальних закладів Бориспільського району, який відбувся 8 лютого 2018 року у Гнідинській школі. Над його темою «Нова українська школа: попередження та корекція проблем особистісного розвитку учнів» працювали методист районного методичного кабінету з психологічної служби Володимир Олександрович Смотрін та директор школи,  автор цих рядків. Розпочинаючи роботу семінару, ми  у своїх виступах акцентували на необхідності і важливості психолого-педагогічного супроводу у вирішенні проблем особистісного розвитку учнів.

Звернули увагу психологів району на принципи цілісної педагогічної системи «Проектного управління особистісного розвитку учня», автор якої – кандидат педагогічних наук, доцент Валерій Олександрович Киричук. Система передбачає необхідність періодичної комплексної медико-психолого-педагогічної діагностики учнів для виявлення об'єктивних освітніх потреб кожного учня, проведення факторного аналізу цих потреб та визначення індивідуальних задач особистісного розвитку. А його сервіс "УНІВЕРСАЛ-ОНЛАЙН" являє собою інтегрований інструментарій, який функціонує у Гнідинській школі для  впровадження індивідуалізованої освіти.

Сьогодні стрижневим вектором системи цінностей передусім є цінності дитиноцентрованої освіти. Окрім гуманізації відносин і середовища, це передбачає якнайповніше і точніше врахування природних основ дитячого розвитку – індивідуальних, фізичних, психічних, пізнавальних особливостей і можливостей дітей, соціальних умов їх життя. Разом із родиною школа має стати тим середовищем, яке змалечку утверджує цінність власного здоров’я  і здоров’я інших людей у всіх його вимірах.

Тему попередження та корекції проблем особистісного розвитку учнів розкрила на своєму майстер-класі практичний психолог школи Тетяна Петрівна Кудько. Він проводився у нещодавно відкритому релаксаційно-ресурсному кабінеті. Ця кімната, де зібрані сучасні арт-технології, необхідні тренажери, створена за її ініціативи і безпосередньої участі, а до ремонтних та оздоблювальних робіт було задіяно всю родину.

Протягом трьох годин практичні психологи знайомились із досвідом колеги, виконували ті ж різноманітні вправи, які допомагають дітям перемогти тривожність, агресію, замкнутість, невпевненість, асоціальність.

Тетяна Петрівна Кудько – психолог-новатор, автор кількох методичних посібників, останній з яких – «Арт-технології в корекції вад особистісного розвитку дитини», сертифікований системно-сімейний арт-терапевт,мотиваційний тренер, коуч-консультант, спікер міжнародних фестивалів «Арт-практик», арт-коучингу «Літай». Колегам було приємно отримати від неї на згадку арт-записник родинного спілкування «Радість життя».

Вона також презентувала учасникам семінару свій робочий кабінет практичного психолога та тренінговий  кабінет , в якому з 2007 року гнідинські школярі ефективно спілкуються.

…Кінетичний пісок, балансир лікаря Белгау, ортопедичні масажні килимки, колючі напівсфери, власноруч  зроблені Кудько Т.П.: сенсорний душ, бізіборд, кольоровий термометр емоцій – все це бачили, на них стояли, тримали в руках, оцінювали практичні психологи. Все це для того  щоб, як зазначає відома в Україні психолог, гештальт-терапевт Людмила Євгеніївна Єнотаєва: «Не обов’язково лікувати, важливо навчити вдосконалювати психічне життя. Педагогіка і психотерапія спираються на одні і ті ж закономірності спілкування».

Кудько Ніна Григорівна, директор Гнідинської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Петра Яцика

Переглядів: 54 | Додав: school | Рейтинг: 0.0/0
БК© 2018