Субота, 18.11.2017, 01:03

Головна » 2017 » Березень » 17 » Семінар соціальних педагогів
Семінар соціальних педагогів

Прагнення миру є сьогодні головним бажанням більшості українських громадян. Непередбачувана і неочікувана агресія проти України з боку Російської Федерації, окупація частин територій, військовий конфлікт та бойові дії – вже частина щоденного життя. Наслідком окупації та війни стали близько півтора мільйона вимушених переселенців з Автономної Республіки Крим, Донецької та Луганської, яких називають внутрішньо переміщеними особами. Залишаючи будинки, квартири та майно, люди їдуть туди, де не вибухають снаряди і не рвуться гранати, де можна знайти мир та тишу. Серед внутрішньо переміщених осіб 2/3 дорослого населення – це жінки, 32% дітей. Їм потрібно знайти дах над головою, роботу, засоби для існування. Їм потрібно пристосуватися до нових умов життя, нового соціального та культурного оточення. Необхідно подолати страх, невіру, розпач, депресію та агресію, що продовжувати своє життя в нових умовах.
   Навчальні заклади – школа, дитячий садок, інші форми організації навчання дітей – заклади були, є та залишаються серцевиною організації соціально-психологічної та педагогічної роботи із дітьми та їхніми батьками.
   Великий потенціал освітянської сфери в сучасній складній ситуації в країні має бути спрямованим і вже спрямовується на надання відповідей тим викликам і проблемам, які мають діти і суспільство. Вчителі, психологи, соціальні педагоги, вихователі дитячих садочків та працівників позашкільних закладів є тими, хто вже відгукнувся на існуючі труднощі.
   Колектив Гнідинської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Петра Яцика надає величезну пропедевтичну, психологічну, соціальну допомогу дітям, що стали учнями нашого загальноосвітнього закладу. 16 березня 2017 року на базі Гнідинської ЗОШ відбувся семінар-практикум соціальних педагогів загальноосвітніх закладів району – «Соціально-педагогічний патронаж та реабілітація дітей із сімей учасників АТО та внутрішніх переселенців».
    На семінарі були присутні методист районного методичного кабінету відділу освіти Бориспільської райдержадміністрації Володимир Олександрович Смотрін, соціальні педагоги загальноосвітніх навчальних закладів району, дирекція школи: директор школи – Ніна Григорівна Кудько, авторка цих рядків – заступник директора школи з навчально-виховної роботи Тетяна Василівна Біла, заступник директора школи з виховної роботи Любов Василівна Прядко, соціальний педагог Вікторія Володимирівна Мазуренко, практичний психолог – Тетяна Петрівна Кудько, педагог-організатор Тарас Сергійович Кудько. Семінар-практикум розпочав Смотрін В.О., який у своїй доповіді наголосив, про важливість, особливий підхід, надання допомоги дітям сімей учасників АТО та внутрішніх переселенців в період військового конфлікту та надав рекомендації щодо організації виховної, психологічної, соціально-педагогічної роботи в межах шкільного навчального закладу.
   Л.В. Прядко повідомила про напрями виховної роботи школи, соціальну реабілітацію, пропедевтичну, просвітницьку, профілактичну роботу навчального закладу, а також інформувала про соціальні категорії дітей навчального закладу та діяльність роботи стосовно запиту різних соціальних груп.
   Соціальний паспорт школи та основні модулі діяльності соціального педагога презентувала Мазуренко В.В. Також були розглянуті питання участі дітей із сімей АТО та внутрішньо переміщених переселенців у позашкільній діяльності.
Учасники семінару-практикуму відвідали робочий кабінет соціального педагога навчального закладу, де була представлена необхідна документація та різні форми і методи діяльності щодо ведення соціальної роботи в школі.
    У тренінговій залі школи практичним психологом Кудько Т.П. була проведена година психолога з учнями 7 класу «Як знайти вихід із кризової ситуації». Семикласники познайомилися з поняттям «криза» ужитті людини та різним альтернативними шляхами виходу із неї. В ігровій формі, через спеціальні вправи учні намагалися пережити та подолати кризові ситуації, створюючи образ нового будинку життя, що дало поштовх вищому щаблю розвитку.
    Година спілкування у 8 класі «Створення умов для соціально-психологічного статусу в класному колективі», яку проводила Мазуренко В.В. сприяла формуванню соціально-психологічного клімату в учнівському колективі.    Проведені вправи допомагали подолати бар’єри у спілкуванні, вчили саморозкриттю, толерантному спілкуванню з однолітками. Групові вправи дали можливість уміння діяти командою, розвивати почуття власної значущості і колективізму, виявлення важливості співпраці при розв’язанні групових завдань. Робота в парах сприяла навчанню взаємодії в парі, формувала стратегії виконання завдань, сприяла зняттю напруження у стосунках один з одним.   Вправа на зняття емоційного напруження формувала позитивний настрій, розвивала почуття доброзичливості, виховувала толерантність. Вправи та ефективне спілкування під час проведення години спілкування дали можливість ще більше згуртувати колектив, бажання вчитися і діяти командою.
    Психологічні потреби і проблеми дітей з внутрішньо переміщених сімей вимагають підвищеної уваги дирекції школи, вчителів, класних керівників, практичного психолога, соціального педагога, що і проводиться, і надається у Гнідинській ЗОШ, Адже всі ми прагнемо миру, а досягти його потрібно не очікуючи, а будуючи: своєю роботою, поведінкою, ставленням до колег, близьких, до сім’ї та дітей. Тож і семінар у Гнідинській школі став одним із кроків, зусиллям на шляху до загального досягнення миру в Україні.

Тетяна Василівна Біла,
заступник директора школи з навчально-виховної роботи

Переглядів: 55 | Додав: school | Рейтинг: 0.0/0
БК© 2017