Шляхами Тараса Шевченка - 16 Березня 2016 - Сайт Гнідинської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Петра Яцика
Вівторок, 06.12.2016, 16:06

Головна » 2016 » Березень » 16 » Шляхами Тараса Шевченка
Шляхами Тараса Шевченка

Напередодні дня народження Тараса Григоровича Шевченка учні 4-А класу Гнідинської школи разом із класоводом Оленою Олександрівною Білокриницькою побували в Києві в Національному музеї Тараса Шевченка.
Колекція музею формувалась протягом 150 років та зараз налічує понад 85 тисяч експонатів, з яких до основного фонду належать 34 тисячі експонатів.  Найцінніша її частина представлена в постійній експозиції музею.
Для учнів було організовано інтерактивну екскурсію-гру «Шляхами Тараса Шевченка». Діти змогли не лише прослухати адаптовану до їх віку розповідь про життя і творчість поета та художника Тараса Шевченка, але й стати учасниками захоплюючої гри-пошуку.

Екскурсія цікава та незвичайна тим, що школярі перебували в постійному діалозі з екскурсоводом: відгадували загадки, цитували вірші. Щоб утримувати увагу маленьких відвідувачів, динамічна екскурсія органічно переплітала ігрові елементи та біографічні факти. В одному із залів музею діти складали пазл: репродукцію відомої картини Шевченка, «Циганка-ворожка».
    Враження четвертокласників від екскурсії, наповнені захватом про життєвий шлях Великого Кобзаря:
    Софія Москаленко: Мене вразив музей! Я думала,це буде який старий, маленький будинок, а там… Вишукана плитка на підлозі, ковані перила, сучасний гардероб і навіть ліфт!Я просто довго, не закриваючи рота, дивилась на це все… Ми піднялись нагору і зайшли в першу кімнату! А там студенти з художнього ліцею намалювали героїв Небесної Сотні. Далі, ідучи сходами, побачили величезну картину у рамці із золота, на якій старий Тарас Шевченко. Величезна золота люстра освітлювала прекрасні картини. Ми пройшли у кімнату з експонатами, які заборонялось фотографувати. Нам показали чернетку Тараса навіть із закресленими словами, виправленнями. Потім ми усі закрили очі і полинули у 19 століття, почали розповідати свої почуття. Мене ще вразило, що Тарас так хотів малювати, що не слухав пана аж 121 раз. У одній із останніх кімнат нам показали «Букварі», автор яких Тарас Шевченко. Я уявити собі не могла, що він так хотів, щоб діти вміли читати, що склав книжку, аби бідні діти вміли читати і писати. А ще мене вразило, що ці книги коштували від 3 до 10 копійок. Не дозволялось випускати «Кобзар» 50 років! Але Тарас не здався!
   У мене було дуже і дуже багато вражень. Я б їздила кожен день і слухала б, яке було життя тоді. Я дуже хочу взяти із собою батьків і знову поїхати до цього музею.
   Денис Галатенко: В музеї мене вразили стіни високі і стеля склянна, «Кобзарі» великі і малі, особисті речі Тараса Шевченка: його пера, чорнильниця, шкатулка. Коли він був у засланні, то написав п’ятсот віршів.
    Марія Волкова: Ми бачили справжнісінькі картини Шевченка. Також його ручку, чернетку, «Кобзар», написаний рукою письменника. Приїжджайте до музею Тараса Шевченка. Ви пізнаєте багато цікавого про життя письменника! І як сам говорив письменник: «Борітеся - поборите, Вам Бог помагає. За вас правда, за вас слава .І воля святая!»
   Варвара Лавренюк: Як хоробро Тарас Григорович малював картини, писав вірші, коли йому забороняв цар. Нам розповідали, як Тараса любили діти. Він намалював братика та сестричку – дітей свого друга. Поет навіть зміг передати характер дітей, хлопчик був спокійний, дівчинка весела. Ми бачили картину, де Шевченко і двоє його друзів, які були одягнені в красиві костюми з краватками. Тарас Григорович був одягнений в український національний одяг. Цим він підкреслював, що він українець.
   Аркадій Хмельницький: Мене вразило, що в музеї зберігалося більше п’яти тисяч оригінальних картин. Всім потрібно пам’ятати, якими великим поетом і художником був Тарас Шевченко. Богдан Розумний: Казахи назвали своїм першим народним художником Тараса Шевченка. До цього у них не було свого народного художника.
   Анна Кузьменко: А ще я побачила усі «Кобзарі», які є на світі!
   Вікторія Єдінецька: Я дізналася, що колись писали не ручками, а перами, які вмочували в чорнило. Ми бачили пера і чорнильницю Тараса Шевченка.
Владислав Шевченко: Вразило, що писати вірші Шевченко почав лише у 24 роки, коли його визволили з кріпацтва.
   Анастасія Шостак: Найбільше мене вразило, як Тарас Шевченко міг намалювати маленьку картину- мініатюру свого пана.
   Аліна Жиленко: Я дізналася про те, що раніше були модні міні-картинки. Їх можна було носити з собою.
   Антон Танасієнко: Тарас Шевченко дуже хотів переїхати в Україну жити. Але він потрапив у тюрму, тому що писав вірші.
   Микита Фалько: Було нам весело, коли ми грали в таку гру, коли треба скласти картину із пазлів.
   Владислав Босий: Шевченко малював портрети лише своїх друзів або хороших людей. Він відмовлявся писати портрети злих людей.
   Амід Рустамов: Мене здивували старі картини, які збереглися, ще мене здивувало, що там справжня свічка і олівець Тараса Шевченка, старі дивани, стіл, меблі. Цей музей найкрасивіший музей в Києві!
   Після незабутньої поїздки четвертокласники зробили в школі фотосесію із «Кобзарями», які є в кожній їхній родині.

Переглядів: 78 | Додав: school | Рейтинг: 0.0/0
«  Березень 2016  »