Схід і Захід – разом! - 5 Лютого 2013 - Сайт Гнідинської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Петра Яцика
Четвер, 08.12.2016, 04:02

Головна » 2013 » Лютий » 5 » Схід і Захід – разом!
Схід і Захід – разом!
      «Патріотизм починається з малого − з любові до місця, де ти народився, де живеш, з любові до своїх батьків, до своєї історії, до рідної мови, до справи, яку ти виконуєш. Кожна людина не залежно від віку, статі, посади повинна бути патріотом, і не має значення, чи ти президент країни, чи учень школи − твій патріотизм − у якості виконання тієї справи, якою ти займаєшся». У цих прекрасних словах – лейтмотив Всеукраїнського конкурсу з українознавства «Патріот» для учнів 2-11 класів, що вчетверте відбувся 1 лютого 2013 року.  Свого часу його ініціаторами стали Горлівський державний педагогічний інститут іноземних мов та «Центр творчих ініціатив «КЛЄВЄР». А вже у 2011 році він зібрав понад 80 000 учасників! Така активність школярів переконливо засвідчила справді всеукраїнський розмах конкурсу, який сьогодні має прихильників у всіх регіонах України.
     Якщо раніше організатори ділили конкурсантів на п’ять вікових категорій, то нині їхню кількість збільшили вдвічі. Цікаві, веселі завдання доступні дітям з різним рівнем підготовки. Вони містять запитання з багатьох напрямків знань: української мови, літератури, історії України та її культури.
      Не вперше стали учасниками конкурсу і гнідинські школярі. Найактивнішими серед них виявились учні 3 класу (10 учасників), 11 класу (7 учасників) та 5 класу (6 учасників). Для всіх вікових категорій було однаково цікаво шукати відповіді на конкурсні запитання. Адже серед чотирьох запропонованих варіантів потрібно обрати один – правильний. А вони ж усі такі схожі за звучанням, за значенням… Спробуйте-но й ви, шановні читачі, разом з дев’ятикласниками закінчити речення: «Мати прикликала мене, передаючи кільканадцять чудових запашних…», вибравши одне зі слів: а) братків; б) братчиків; в) братів; г) братій. Правда ж, не просто? Хто не впорався, нехай допоможе третьокласникам серед слів а) сім’я; б) Ілля; в) насіння; г) сімка і я вибрати, яке з них зашифроване в ребусі «7’я». Зізнаюсь, що для мене, людини з математичною освітою, було теж доволі складно визначитись з українським правописом. Та й старшокласникам довелося добре помізкувати , оскільки питання з літератури та історії вимагали від них не стільки констатації фактів, як уміння правильно розмістити ту чи іншу подію, або суспільне явище, в часовому вимірі.
     Що ж, четвертий Всеукраїнський конкурс з українознавства «Патріот» уже став надбанням історії. Залишилося лише дочекатись його підсумків. Тому доречно побажати ініціаторам своєрідної мультипредметної учнівської олімпіади творчого натхнення і нових прихильників на теренах нашої країни. Всупереч можновладцям, що своєю недолугою політикою розколюють Україну на Схід і Захід, їхнє дітище сприяє вихованню молодого покоління справжніми Патріотами, незалежно від місця проживання юних українців.
Любов Ярошенко,
керівник етнографічного