Субота, 18.11.2017, 00:51

Головна » 2017 » Січень » 21 » Соборна пам'ять
Соборна пам'ять

Білий янгол з гнідинського лісу 20 січня 2017 року зустрічав гнідинців та небайдужих патріотів. Напередодні Дня Соборності України вони зібралися на мітинг-реквієм, приурочений державному святу та третім роковинам мученицької смерті Героя України, Героя Небесної Сотні Юрія Тарасовича Вербицького. Біля підніжжя його пам’ятника ведучі дійства – Гнідинський сільський голова Олександр Йосипович Лазаренко та авторка цих рядків разом із учнями школи, а також учасниками сільського самодіяльного фольклорного ансамблю «Сусідоньки» за сценарієм заступника директора з виховної роботи Любов Василівни Прядко фрагментально розповіли про історію святкування Дня злуки, розчулили присутніх спогадами про тих перших, які стали журавлями у Небесній Сотні, тих, хто загинув у Вітчизняній війні з Росією. Знаковим був виступ про Героїв сьогодення Голови Бориспільської райдержадміністрації Дмитра Олександровича Вороніна, очільника делегації Бориспільщини. У морозній тиші слухали слова-подяки за вічну пам'ять про Юрія Вербцького від його друга Романа Михайловича Миханіва. Він і очолив ходу Пам’яті до місця загибелі Юрія Вербицького. Гнідинці, вишеньківці, представники Бориспільської райдержадміністрації, районної ради, гнідинської сільської ради, несли свічки і пройшли 450 метрів дороги у засніжений гнідинський ліс, яка стала шляхом на Голгофу для новітнього мученика за Незалежну і Соборну Україну. Біля символічного хреста Любов Василівна Прядко розповіла про дослідницьку роботу, яка об’єднала Гнідин, Львів, Тернопіль, Заліщики, в один великий проект – дослідження родоводу Вербицьких через призму історії України, їх внесок у національно-визвольний рух.
     Пізніше в актовій залі Гнідинської школи відбулася зустріч із другом Юрія Тарасовича - Романом Миханівим. Учні 6-Б та 7 класів разом із класоводами Вячеславом Віталійовичем Яременком, Оленою Валентинівною Корбут (вона була ведучою заходу) та вчителькою музики Лесею Андріївною Васик, педагогом-організатором Тарасом Сергійовичем Кудьком, заступником директора з виховної роботи Любов’ю Василівною Прядко підготували екскурс в історію держави. Архівні відеоролики підтвердили вагомість подій на Софіївській площі в Києві 19 січня 1919 року, трагічний і історичний бій під Крутами 29 січня 1918 року, життєву стійкість, жертовність у праці на користь України історика і державного діяча Михайла Сергійовича Грушевського.
Розповідь Романа Миханіва про свого побратима була заключним акордом дійства і тривала більше запланованого часу.
    Учні, перейнявшись життям Юрія Тарасовича, розпитували про спільне навчання, туристичні походи, сходження на вершини гір, роботу у відділі сейсмічності Карпатського регіону Герой-патріот, вчений, професіонал, світла людина, надійний товариш, молодший брат, добрий батько… Свічка, запалена перед його портретом, горіла протягом всього часу невимушеного спілкування. Вона не згасла, так як і повинна не гаснути наша пам'ять.

Ніна Григорівна Кудько, директорка школи

Переглядів: 108 | Додав: school | Рейтинг: 0.0/0