Четвер, 15.11.2018, 02:04

Головна » 2018 » Квітень » 20 » Співпраця дошкільного навчального закладу і школи
Співпраця дошкільного навчального закладу і школи

Сьогодні, коли в Україні відбувається глибинне реформування системи освіти, важливе місце в цьому процесі посідає проблема наступності і перспективності між дошкільною та початковою освітою.

Наступність у роботі дошкільного навчального закладу і школи повинна передбачати зорієнтованість і вихователів дошкільних закладів, і вчителів початкової школи на сумісну діяльність з дітьми, яка враховує вікові особливості розвитку дитини, спонукає її до творчого самовиявлення, забезпечує безкризовий перехід дошкільника у позицію особистості другого дитинства і водночас віддзеркалює розвивальний характер освіти.

18 квітня 2018 року на базі ДНЗ «Веселка» відбувся семінар-практикум «Наступність в роботі початкової школи і дошкільного навчального закладу». В рамках співпраці на семінар були запрошені педагогічні працівники Гнідинської школи: заступник директора Тетяна Василівна Біла, вчителі початкових класів Людмила Валентинівна Балута та Світлана Юріївна Ошкало.  Участь у семінарі брали методисти відділу освіти Управління гуманітарного розвитку Валентина Володимирівна Макаренко та Валентина Іванівна Мудровська.

Своїм досвідом ділилась з колегами вихователь з багаторічним досвідом роботи Людмила Миколаївна Суржик. Вона провела відкрите інтегроване заняття з дітьми старшої групи «Калинонька», на якому показала ігрові форми та методи роботи з розвитку мовлення, літератури, математики та художньо-естетичного розвитку. Для дошкільнят  у «Веселці» вміло та продумано створене навчальне середовище. Згідно з Концепцією Нової української школи для адаптації майбутніх першокласників  надважливим є створення сприятливого освітнього середовища, яке має забезпечувати  повноцінний  розвиток, успішне навчання та виховання дітей. Великий український педагог Василь Сухомлинський наголошував: «Школа не повинна вносити різкого перелому в життя дитини. Нехай, ставши учнем, дитина продовжує робити сьогодні те, що робила вчора. Нехай нове з'являється в її житті поступово і не збентежує лавиною переживань.

Т.В.Біла,

заступник директора з навчально-виховної роботи

Гнідинської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Петра Яцика

Переглядів: 82 | Додав: school | Рейтинг: 0.0/0