Свято осені. - 7 Листопада 2014 - Сайт Гнідинської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Петра Яцика
Четвер, 08.12.2016, 03:59

Головна » 2014 » Листопад » 7 » Свято осені.
Свято осені.

Напередодні канікул десятикласники Гнідинської школи разом зі мною, їхнім класним керівником, запросили учнів школи та всіх бажаючих на свято осені до ошатно прибраної ними актової зали школи.
     Звучить «Осінній вальс» Фредеріка Шопена. Вечір розпочинає Олександр Дольніков. Чарівна і неповторна осіння палітра. Невимовні пахощі наповнюють повітря. Догорають яскравим полум’ям останні квіти. Спокій і тиша наповнює все навколо. І лише зрідка дихне легкий вітерець, пограється опалим листям та й знову кине на землю золото осені. А в бездонному небі – чиста просинь! І хочеться знятися у високе безмежне небо і летіти, летіти, летіти… Бо в тобі звучить неповторна музика любові до всього світу, звучить глибоко на струнах серця і робить тебе ліриком, поетом.
Влада Шнайдер проникливо прочитала напам’ять ліричну поезію Світлани Макаревської «Полон».
     …Ні, вже не щезнеш, я не допущу –
     Таки піймала вітра в чистім полі.
     І як тепер тебе я відпущу?
     Ти мій – в душі, у пам’яті, у долі.

Анна Гуль та Олександр Дольніков запросили на сцену шестикласників Анну Крикун, Дар’ю Майстренко, Дарину Коцюбу, Анну Гелевешко, Ірину Андрусенко, Анну Бучакову, Олену Чебан, Юлію Буркацьку, які виконали осінній запальний танок, підготовлений разом з їхнім класним керівником Іриною Василівною Ромась під пісенну композицію Наталії Бучинської «Як у нас на Україні». Анна Козинець та Інна Андрусенко за підтримки Юлії Анатоліївни Павлівської, нашого художнього керівника, подарували присутнім пісню Ірини Федишин «Калина».
     А потім був вальс… Чарівний, ніжний. Неповторно виконаний на фоні пісні популярного гурту Океан Ельзи «Не питай» Владою Шнайдер та Олександром Дольніковим. Ці учні, що віднедавна навчаються з нами, вже активні учасники бурхливого шкільного життя. А виступи на святі – їхній дебют на сцені.
Анна Козинець під звуки Шопенівського «Вальсу дощу» продекламувала вірш «За частоколами дощів».

А восьмикласник Ігор Чумак, який уже став нашим шкільним «соловейком», виконав пісню «Осінній вальс».
     Анна Шкарпітко відмітила, що осінь щедра на свята, зокрема на дні народження, тож Юлія Анатоліївна привітала іменинників вересня та жовтня українською народною піснею «Виспівує соловейко».
     Вечір продовжився уривком із п’єси Степана Васильченка «Свекор», де в ролі Василька (головного героя) був Віталій Скакун, батька – Микита Малов, матері – Анна Шкарпітко, сестри – Анна Гуль, братів – Борис Шапко та Олександр Дольніков.

Сподобались присутнім «ковбої» - п’ятикласники: Віталій Тіпа, Кирило Маринченко, Аміна Фаніна, Марія Гришина, Лілія Ванчугова, Євген Босий, Нікіта Омельченко, які під керівництвом класного керівника Ганни Володимирівни Сукач створили жартівливий танок.
     Непомітно вечір добіг до завершення. Дмитро Семенко звернув увагу гостей на те, що за вікном уже відлітають у вирій останні журавлині ключі, в прощальному танку кружляє багряне листя, облітаючи з дерев. Надворі осінь. Прекрасна, чудова пора. Анна Козинець побажала всім щоб ніякі життєві негаразди не затьмарили її краси, величі і благоговіння, а ще безхмарного мирного неба і чудових канікул.
     І на закінчення свята прозвучала пісня «Прощання» (слова Ольги Яворської, музика Миколи Ведмедеві) у виконанні Лесі Андріївни Васик, Юлії Анатоліївни Павлівської, Дмитра Семенка, Віталія Скакуна, Бориса Шапка, Анни Гуль, Влади Шнайдер, Олександра Дольнікова, Микити Малова, Анни Козинець, Анни Шкарпітко.
     Перша чверть і свято осені для учнів 5-11 класів завершились довгоочікуваною дискотекою.

Надія Семенівна Олексійчук,
класний керівник 10 класу