Театр «Велес» презентує - 2 Березня 2015 - Сайт Гнідинської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Петра Яцика
Вівторок, 06.12.2016, 16:07

Головна » 2015 » Березень » 2 » Театр «Велес» презентує
Театр «Велес» презентує

На районний конкурс-огляд театральних колективів учнівський театр Гнідинської школи «Велес» представив п’єсу сучасного українського автора, дипломантки конкурсу «Коронація слова» у номінації «П'єси» Надії Марчук – «Калина та Песиголовці». Автор керувалася не документами, що можуть бути доступними: страшна розповідь – особиста сімейна історія.

27 лютого голова журі конкурсу, директор Бориспільського районного будинку дитячої та юнацької творчості Світлана Анатоліївна Галатенко разом з методистом Аллою Георгієвною Кравчун оцінювали гру гнідинських юних акторів та режисерську роботу керівника театру – Ганни Володимирівни Сукач, а також декорації керівника гуртка образотворчого мистецтва Ольги Анатоліївни Шеповалової.
     П’єса побудована як напівсховане димовою завісою давнини літ та сутінків режиму дійство, де оголюється наївна віра у добру владу, ПОСТІЙНЕ зомбування нею свого народу, протистояння української жінки жахливим лихоліттям чоловічого світу, її місійна роль в історії. Чорна тінь Сталіна за кривавим полотнищем смертоносних подій змушує повірити в комуністичну ідеологію сільського хлопця, сина кобзаря. Він спокусився владою, однією з найбільших спокус, які взагалі існують у світі, і яку витримують одиниці. Свята правда минулого сторіччя: хлібами тяжіла українська земля, вагонами вивозився хліб за кордон, а його творець падав від голоду…
     Ролі виконували:
Калина – Айрух Рустамова
Ілько – Тарас Тригуба
Кобзар – Олександ Галатенко
Син Кобзаря – Віталій Скакун
Хлопчик янгол – Владислав Тіпа
Горпина – Анна Крикун
Марічка повітруля – Юлія Буркацька
Діти – Аміна Фаніна, Юлія Колесник, Віталій Паламар, Руслан Литвин, Анастасія Чепурко. Мати Калини – Каріна Чайка
Батько Калини – Іващенко Максим
Перехожий (Названий батько Калини) – Андрій Козирєв
Наталка – Анна Гелевешко
Катерина – Олена Чебан
Песиголовці – Анна Козинець, Дмитро Семенко
Начальник песиголовців – Дмитро Гончар
Нечиста сила - Андрій Тіпа, Анна Шкарпітко
Маленький Івасик – Артем Шкарпітко
     Вперше п’єса «Калина та Песиголовці» була поставлена українським театром «Гомін» (режисер Василь Митничук) у Чикаго у церковній залі парафії святого Йосипа Обручника у рамках відзначення 80-річчя Голодомору українців.

Переглядів: 191 | Додав: school | Рейтинг: 0.0/0
«  Березень 2015  »