Уклін Вам, учителько! - 9 Липня 2015 - Сайт Гнідинської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Петра Яцика
Четвер, 08.12.2016, 04:00

Головна » 2015 » Липень » 9 » Уклін Вам, учителько!
Уклін Вам, учителько!

Слово вчителька для маленької Олі Митяй було магічним. Розповідь дідуся-фронтовика Василя Кириловича Жеребила, якого у страшній «уманській ямі» знайшла і допомогла дістатись до рідних Щербашенець вчителька німецької мови з Умані Дора, назавжди залишилась у пам’яті. Образ небаченої безстрашної вчительки, що ризикуючи власним життям у страшні роки фашистської окупації рятувала червоноармійців, став одним із чинників у виборі майбутньої професії. А захоплення, з яким відкривала світ рідної мови та літератури щербашенським дітям Ганна Семенівна Божок, підтвердило його.

Оля закінчила Щербашенську восьмирічну школу і стала студенткою Ржищівського педагогічного училища. У 1974 році разом із братом Василем, за плечами якого вже було Богуславське педучилище і служба в армії, отримали направлення на роботу у школу села Гнідина. Дивно та водночас цікаво і радісно було звикати від крутих богуславських та щербашенських горбів, до гнідинських рівнин, до вулиці Мостової, куди в свою господу привів симпатичну наречену статечний Анатолій Маринченко, і звідки благословились на світ донька Наталія і син Олександр.

У трудовій книжці вчительки початкових класів Ольги Гнатівни Маринченко один єдиний запис про місце роботи – Гнідинська школа.

…І сорок років, щиро відданих обраній професії, учням, батькам, гнідинській громаді. Це ніби про неї, про її ставлення до життя пише сучасний український письменник Мирослав Дочинець: «Усяка робота в радість, коли це служіння».

ЇЇ служіння улюбленій справі об’єднало сотні гнідинських родин, де першою вчителькою їхніх дітей була Ольга Гнатівна, а Онищенки, Дуденки, Нерушки, Лазаренки називають її «сімейною вчителькою». Це служіння в її активній життєвій громадянській позиції, участь в художній самодіяльності, волонтерській діяльності, в різноманітних національно-патріотичних проектах школи і громади.

Погодьтеся, потрібно мати неординарні організаторські здібності, бо за час функціонування в Гнідинській школі рейтингового змагання між класами (а це 19 років) її класи 9 разів ставали переможцями та 4 рази призерами, отримуючи почесну булаву на святі Останнього дзвоника.

40 років педагогічного стажу – це численні грамоти дирекції школи та відділу освіти, вища кваліфікаційна категорія, престижна районна Премія імені Федора Петруся.

5 липня Ольга Гнатівна святкувала ювілей – 60 років від дня народження. Зворушливо, що з цим святом її найпершою привітала старенька мама Любов Василівна. А колектив Гнідинської школи, редакція газети «Срібна підкова» зичить здоров’я, всіх земних гараздів, життєвої наснаги і твердого переконання, що останніх дзвоників для вчителів не буває. Наш уклін Вам, учителько!

Ніна Григорівна Кудько,
директор Гнідинської школи