Субота, 18.11.2017, 00:39

Головна » 2017 » Жовтень » 24 » В гостях у козака Мамая
В гостях у козака Мамая

Наприкінці вересня 2017 року учні 4-А класу Гнідинської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Петра Яцика відвідали вже вдруге центр народознавства «Мамаєва Слобода», що знаходиться в місті Києві.

Там із щирою посмішкою гнідинців зустрів справжнісінький козак. Екскурсовод Оксана повела в історію козацтва. Першою була дивовижна, але дуже важлива споруда на високому пагорбі - сторожова вежа. Збудована з бочок, вона при необхідності могла спалахнути в будь-яку мить, попереджуючи козацтво про наближення ворога. А далі на такому ж пагорбі нас чекав сам козак Мамай.  Екскурсовод розповіла, що то не простий пагорб, а могила, в якій ховали знатних козаків. Дорога привела до однієї з святинь – Церкви. Зроблена з дерева, а архітектура така, що очей не відірвеш. В середині вражає все,  особливо іконостас. Тут такий спокій і умиротворенність, і заспокійлива прохолода, що і виходити не хотілося. А дорога веде на базарну площу до козакової хати. І тут багато що нагадало дітям етнографічний музей Гнідинської школи. Та ж розмальована піч і рогачі, і горщики, і полик, і дитяча колиска, і такі знайомі рушники. А особливо здивувало те, що в хаті немає ліжок, а дітей в родинах було багато, тож спати їм доводилося на лавках.

Далі нас зустрічає господарський двір. Тут як у справжнього господаря стільки всього: кури, гуси, кози. А найбільше вразили дітей воли, якими чумаки у Крим по сіль їздили. Воли, як воли, а от роги них – це диво. Довжиною по пів метра, а то й більше.

Далі було те, що найбільш припало до душі дітям – козацька гойдалка! І доторкнутися дозволили, і погойдатися. А хлопчики вчинили як справжні джентльмени – спочатку  погойдали дівчаток, а потім і самі. Отак і промайнуло майже дві години.

Стомлені, збуджені, задоволені, радісні поверталися додому, ласуючи смачними бутербродами, які приготували їм в дорогу люблячі матусі. І щиро дякували водію автобуса Сергію Олексійовичу Кудьку та голові батьківського комітету Катерині Василівні Яременко.

А свої враження передали словами:

«Мамаєва Слобода – це чудове місце, де можна дізнатися багато нового. На території є козацька церква, старовинні будинки та багато іншого. Найбільше мені сподобалися сувеніри та козацька гойдалка, на ній, як на кораблі, пливеш по хвилях.» – Андрій Яременко

«Мені найбільш сподобалась церква. У ній дуже гарно і пишно. Дивишся – проста дерев’яна будівля. Мені сподобалось в Мамаєвій Слободі.» - Тимур Вошкулат.

«Ми з класом їздили в Мамаєву Слободу. Нам було цікаво. Мені  сподобалися тварини та гойдалка, але більше всього сподобалися воли.» – Анна Гудзь.

«Ми побачили церкву, в якій молилося козаки, зайшли до неї, там все було позолочено. Я дізнався, що всі кольори мають своє значення. Золотий – це небеса. Ця екскурсія була дивовижна.» – Іван Дубовик.

«І ще там є млин-вітряк. Біля млина були воли. Ми їх гладили. А поруч у річці плавали гуси.» – Аркадій Веклич.

Ольга Гнатівна Маринченко, класовод 4-А класу

/>