Все для перемоги! - 26 Вересня 2014 - Сайт Гнідинської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Петра Яцика
Четвер, 08.12.2016, 04:01

Головна » 2014 » Вересень » 26 » Все для перемоги!
Все для перемоги!

На заклик виконавчого комітету Гнідинської сільської ради підтримати доброчинними пожертвуваннями односельців, які воюють в зоні АТО, відгукнулися учні та батьки Гнідинської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Петра Яцика. На одній із традиційних щопонеділкових лінійок, що проходять на Вічевому майдані, семикласники разом зі своїм класним керівником Людмилою Михайлівною Підгорною звернулися до шкільної громади з ініціативою − провести благодійний ярмарок, а всі виручені кошти передати на потреби бійців-гнідинців.
     Більшість класів активно долучились до цієї акції і 25 вересня після закінчення уроків усі вестибюлі школи перетворились на торгові майданчики. На прилавках − різноманітні смаколики, вироби із солоного тіста та бісеру. Продавцями і покупцями були учні, батьки, вчителі, гості школи. Особливі слова подяки матерям гнідинських школярів, бо їхні руки створили кулінарні шедеври, гідні «Пекельної кухні» і «Сусідів на обід». Чого тільки варті «Патріотичні кекси» чи «Патріотичний пиріг»!
     Щиросердна праця принесла і солідні результати. До спільної скарбнички учні 1-А класу внесли 391 грн, 1-Б класу – 321 грн, 2-А класу – 700 грн, 2-Б класу – 555 грн, 3-А класу – 580 грн, 3-Б класу – 500 грн, 4-А класу – 337 грн, 5 класу – 266 грн, 7 класу – 1 118 грн, 11 класу – 232 грн. Отож загальна сума склала 5 000 гривень. Семикласники вразили ще одною доброю справою – до зібраних на ярмарку коштів вони додали і свою фінансову нагороду за І місце, зайняте у рейтинговому змаганні між учнями школи у 2013-2014 навчальному році.
    Благодійний ярмарок відкрив серед учнівського загалу і оригінальних менеджерів із продажу. За оцінкою народних спостерігачів із несподіваного боку проявили себе класовод 1-Б класу Анастасія Ігорівна Барна та одинадцятикласник Євген Волков. Його монолог продавця варто процитувати: «Я можу вам запропонувати один шматок пирога вартістю 5 гривень. Якщо ви берете два шматки – їхня ціна 8 гривень. Якщо бажаєте три шматки – 10 гривень. Але можу запропонувати купити весь пиріг за 25 гривень. Шановна, ви ж знаєте, що той, хто не годує свою армію, буде годувати чужу. Безумовно я почув вашу згоду і продаю вам останній товар».
      Зазначимо, що бути небайдужими до суспільних проблем, мати власну громадянську позицію і завзято її відстоювати, активно долучатись до благодійних акцій – давня традиція гнідинської громади. Про це, зокрема, свідчить і знайдена молодим краєзнавцем-аматором, внуком світлої пам'яті Галини Степанівни Борисенко Іваном Стефієнком публікація в газеті «Чернігівський земський тиждень» №3 за … січень 1915 року. Нагадаємо, що тоді ішов шостий місяць Першої світової війни. Автор кореспонденції – нині вже покійний багаторічний директор Гнідинської школи Федось Максимович Галатенко, а сто років тому − молодий учитель. Ось що він писав (мовою оригіналу): «С. Гнѣдинъ, Остерскаго уѢзда. 1-го января въ нашемъ селѢ, въ помѢщеніи земскаго начальнаго училища, быль устроенъ вокально-музыкальный вечеръ, организованный въ пользу раненыхъ воиновъ. Вечеръ начался въ 5 часовъ вечера. За входъ взималась плата въ 15 коп. Билетовъ продано 160, на сумму 23 руб., которые, за вычетомъ 4 руб. расходовъ, отправлены черезъ инспектора начальныхъ училищъ въ пользу раненыхъ воиновъ. На этомъ вечерѢ, присутствовали также многіе изъ жителей сосѢдняго села Вышенекъ. Вечеръ прошелъ оживленно, публика осталась очень довольна, высказывала только сожалѢніе, что такіе вечера очень рѢдко устраиваются; отъ каждаго только и слышно было: «отъ якъ-бы такъ и часто було». Спасибо учителю нашего земскаго училища В. И. Пшеничному за доброе начало».

Переглядів: 286 | Додав: school | Рейтинг: 0.0/0
«  Вересень 2014  »