Субота, 18.11.2017, 01:01

Головна » 2017 » Серпень » 1 » Всеукраїнська літня школа адвокації для бібліотекарів України
Всеукраїнська літня школа адвокації для бібліотекарів України

Українська бібліотечна асоціація спільно із Заліщицької районною централізованою бібліотечною системою з 3 по 7 липня 2017 року в Заліщиках провели V Всеукраїнську літню школу адвокації для бібліотекарів України. До мальовничих Заліщик з’їхалися представники Одеської, Миколаївської, Харківської, Хмельницької, Полтавської, Луганської, Тернопільської, Київської областей та міста Києва. Учасників літньої школи вітали представники влади міста і району: Алла Василівна Квач, мер Заліщик, Борис Іванович Шипітка, голова Заліщицької РДА, Степан Михайлович Навольський, голова Громадської Ради району, а також члени Громадської Ради.
   План адвокації (соціальної роботи бібліотек в інтересах клієнтів) був ретельно розроблений організаторами Ларисою Луговою, директоркою Львівської обласної бібліотеки для дітей, Світланою Барабаш, вченим секретарем НТБ НТУУ КПІ м.Київ та Ольгою Тракало, директоркою Заліщицької ЦРБС.
   Бібліотекарі розпочали свою роботу із того, що посадили біля Заліщицького будинку культури дерево УБА (Української бібліотечної асоціації), а далі за планом: обмін досвідом про роботу бібліотек. Досвід Заліщицької районної бібліотеки надзвичайний, її працівники, очолювані високоінтелектуальною, ерудованою Ольгою Йосипівною, проводять неймовірні заходи для громади! Тому з великою приємністю я прийняла запрошення про участь у цій сесії, бо Гнідинську ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Петра Яцика і Заліщицьку районну бібліотеку об’єднує спільна дослідницько-пошукова робота у Міжрегіональному громадсько-активному національно-патріотичному проекті із вшанування пам’яті Героя України, Героя Небесної Сотні Юрія Вербицького. На розсуд всіх присутніх я представляла матеріали та результати досліджень, як ще один можливий напрям роботи навчального закладу і бібліотеки.
   Для учасників адвокації було заплановано кілька цікавих і навчальних зустрічей з народним депутатом України Олегом Барною, головою ГО «Екологічно-гуманітарне об’єднання «Зелений світ», головою ГО «Гельсінська ініціатива ХХІ» Олександром Степаненком, фотографом Лілією Бурдейною-Домарад. Крім того делегати відвідали Заліщицький аграрний коледж імені Є.Храпливого, заліщицький «Молодіжний парк», парафію церкви Пресвятої Богородиці, Заліщицький ОКДС. 5 липня виповнилося 76 років з дня жахливої трагедії на Дністрі. У цей день 1941 році органами НКВС було підірвано міст і скинуто всіх політичних в’язнів Чортківської в’язниці. Імена загиблих встановлюються ще й нині. Учасники літньої школи долучилися до жалобного мітингу, вшанували пам'ять загиблих, запалили поминальні свічі і спустили на воду вінки пам’яті.
Далі була дорога до сіл Добрівляни та Синьків, екскурсія національним заповідником «Дністровський каньйон», під час якої адвокація підтримала акцію «Врятуй Дністер від ГЕС». Ще делегати здійснили сплав на катамаранах по Дністру, побували в урочищі Червоному, на водоспаді Дівочі сльози, оглянули руїни Петропавлівського костелу 1716 року.
   На випускному екофесті відбулася презентація еко-проектів та вручення сертифікатів.
Любов Василівна Прядко, вчитель історії Гнідинської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Петра Яцика

Переглядів: 55 | Додав: school | Рейтинг: 0.0/0
БК© 2017