П`ятниця, 22.09.2017, 17:09

Головна » 2017 » Лютий » 25 » Вшанування Героїв
Вшанування Героїв

З 18 по 21 лютого 2017 року вся свідома українська спільнота вшановувала світлу пам'ять Героїв Небесної Сотні. Звичайно, що не оминули таких пам’ятних днів учні та вчителі Гнідинської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Петра Яцика. Програма вшанування Героїв передбачала низку важливих заходів.
   16 лютого заступник директора з виховної роботи Прядко Любов Василівна на запрошення спеціалізованої школи «Тріумф» м. Києва побувала на зустрічі із учнями та педагогами навчального закладу, де розповіла про Героя Небесної Сотні, Героя України Юрія Тарасовича Вербицького, який загинув під час кривавих сутичок на Майдані у січні 2014 року. Зустріч у «Тріумфі» закінчилася хвилиною мовчання та запаленням свічок. Учні школи поділилися своїми враженнями про захід.

Рано-вранці 18 лютого до нашої школи вже вдруге завітали гості із міста  Заліщиків. Вони приїхали на Київський Майдан взяти участь у офіційній ході «Вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні», учасників революції Гідності, які віддали своє життя, захищаючи ідеали демократії. Наші побратими відвідали виставку фотографій Небесної Сотні, побували у музеї народної пам’яті, музеї «Берегиня», вітальні Павла Чубинського. Віддали шану Героєві України Юрію Тарасовичу Вербицькому, помолившись на місці загибелі земляка та біля пам’ятника Білому Янголу.
   Для Гнідинського сільського голови Олександра Йосиповича Лазаренка та заступника директора з виховної роботи Любові Василівні Прядко гості привезли подяки від Голови Заліщицької РДА Бориса Івановича Шипітка, Голови Заліщицької районної ради Івана Петровича Дрозда, Голови правління громадського об’єднання «Самооборона Заліщицького району» Павла Михайловича Лесюка за високий рівень патріотизму, активну громадську позицію, зміцнення зав’язків із Заліщанчиною та вшанування пам’яті Героя України Юрія Вербицького. Отримали ми ще й цінний подарунок – двотомник «Заліщики: роки, події, люди» авторів Михайла Сопилюка та Миколи Бачинського.
   Цього ж дня в Українському домі за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», Українського інституту національної пам’яті, Міністерства молоді і спорту відбулася зустріч родичів Героїв майдану, зорганізована громадською організацією «Родина Героїв Небесної Сотні», на якій презентували проект «Відзнаки Героїв».
   Любов Василівна Прядко представила родину Юрія Вербицького і поділилася із присутніми зібраними пошуковими матеріалами.

20 лютого гнідинські школярі та їх наставники вшанували пам'ять героїв хвилиною мовчання, оформили тематичну виставку, стіннівку, а гуманітарний напрям учнівської організації «Віче» організував придбання жалобних вінків та свічок. Учні 6-Б класу під керівництвом вчителя історії Вячеслава Віталійовича Яременка та педагога-організатора Тараса Сергійовича Кудька вклонилися пам’яті Юрія Тарасовича і всіх Героїв Небесної Сотні, поклали квіти, запалили свічки.
   З 21 по 24 лютого заступник директора з виховної роботи Любов Василівна Прядко знову побувала на Тернопільщині. Під час поїздки вдалося зібрати нові дані про родину Вербицьких, поповнити фото колекцію унікальними ексклюзивними фотографіями початку 20 століття. Також відбувалися важливі зустрічі із працівниками Заліщицької районної бібліотеки, головою Заліщицької РДА Борисем Івановичем Шипіткою, головою спілки учасників АТО, головою районної громадської організації «Братство ОУН-УПА», учасником революції Гідності, волонтером Степаном Михайловичем Навольським, який організував зустріч авторці цих рядків із пошуковцями Назарієм Моничем та Ігорем Рудкою.
   Цікава змістовна бесіда із обміну інформацією відбулася з сільською бібліотекаркою с.Блищанки Ольгою Зіноївною Бурдейною, яка також збирає дані про родину Вербицьких. Важливою була поїздка невеличкої делегації у складі авторки, головного лікаря Заліщицького обласного дитячого санаторію Петра Павловича Буринюка, директоркою Заліщицької районної бібліотеки Ольги Йосипівни Тракало до Чорткова. Тут у райдержадміністрації, Іван Олегович Віват, перший заступник голови, організував зустріч із сільською головою с. Росохач Оксаною Степанівною Штирою, де проходитимуть пошуки останків оунівців Зиновія Вербицького та Богдана Липового, яких розстріляли німці у 1944 році.
   Знаковою були відвідини Бучацької єпарії УГКЦ, де відбулося знайомство з вікарієм отцем Володимиром Заболотним, сином відомої громадської діячки, поетеси, політичного в’язня, учасниці ОУН-УПА Марії Потикевич-Заболотної. Отець Володимир люб’язно погодився долучитися до нашої пошукової групи. Разом відвідали ми Вигнанецький цвинтар, Свято-Покровську церкву УПЦКП, меморіал Героїв Небесної Сотні, пам’ятні місця м. Чортків, побували біля пам’ятників Степана Бандери та командира куреня «Сірі вовки», поручникові УПА, командирові Чортківського тактичного відтинку Петрові Хамчуку (псевдо «Бистрий»). Ще ознайомилися із виставкою «Люди свободи. Гаранти незалежності», яка присвячена двадцяти п’яти героям, які своєю працею та боротьбою в минулому столітті, зробили можливою незалежність України.
    Під час останнього відрядження до Заліщик географія пошуків розширилася. Дослідження триває.

Любов Василівна Прядко,
заступник директора школи з виховної роботи

Переглядів: 39 | Додав: school | Рейтинг: 0.0/0
БК© 2017