Четвер, 13.12.2018, 13:08


Головна Реєстрація Вихід Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
 
Меню сайту
Опитування
Оцініть мій сайт
1. Відмінно
2. Жахливо
3. Добре
4. Непогано
5. Погано
Всього відповідей: 393
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 
1
1
Головна » 2017 » Вересень » 14 » З ювілеєм, рідна школо!
14:47
З ювілеєм, рідна школо!

  Так, минуло вже чверть століття відтоді, як перед учнями, їхніми батьками та вчителями гостинно відчинились двері нового приміщення Гнідинської школи. Тому на цьогорічному святі Першого дзвоника представники кожного із двадцяти п’яти попередніх випусків допомогли присутнім відновити в пам’яті славний шлях, який пройшов навчальний заклад, навчаючи та виховуючи гнідинських дітлахів, формуючи з них справжніх патріотів України.
  Та спочатку було урочисте відкриття святкового дійства. Внести і підняти Державний прапор України директор школи Ніна Григорівна Кудько доручила односельцям, які на Донбасі мужньо захищали незалежність країни у війні з путінської Росією – Валерію Сергійовичу Набоченку, Євгену Олександровичу Войтенку, Сергію Анатолійовичу Ткачуку. Разом із ветеранами священне синьо-жовте полотнище ніс і учень 11 класу Станіслав Волощук.
   Хвилиною мовчання зібрання пом’януло всіх, хто поліг у боротьбі за свободу нашої Вітчизни: і тих, хто весною 1945 року при- ніс нам Перемогу над фашизмом, і тих, хто в загонах УПА боровся проти фашистських і московських загарбників, і тих, хто навіки лишився в Небесній Сотні, і тих, хто в наші дні загинув, захищаючи цілісність і державний суверенітет України від російських загарбників. Під жалобну пісню Павла Дворського «Небесна сотня білих журавлів» до пам’ятника Героєві Радянського Союзу Кравченку Іванові Хотовичу лягають квіти. Їх поклали брати В’ячеслав та Володимир Мельники – випускники 2004 року, онуки Івана Мусійовича Лазаренка, який у далекому 1937 році був серед перших випускників Гнідинської семирічки, а потім воював на фронтах Другої світової. До речі, один із братів – В’ячеслав – прийшов на свято у вишиванці вже покійного дідуся. Така в родині традиція.
   А про традиції шкільні, про розмаїті учнівські будні, про славний ювілей рідної школи розповідали її колишні випускники.
   Звичайно, ювілей – це хвилююча подія, але про посвячення дошкільнят у першокласники та традиційну «бабусину кашу» організатори святкового дійства теж не забули. Цього року невід’ємний атрибут гнідинського свята Першого дзвоника приготували дбайливі руки та щира душа Любові Василівни Ткач – бабусі першокласниці Ельвіри. Тож до золотистої, іскристої, роз- сипчастої і надзвичайно смачної пшоняної каші директор школи запросила родини майбутніх учнів спочатку 1-А класу: Артема Білойвана, Альони Давидюк, Івана Давидюка, Єлизавети Давидюк, Оскара Дікала, Миколи Дубаса, Дмитра Жиленка, Олександра Засухи, Крістіни Зирянової, Володимира Казаневського, Максима Костюка, Вікторії Кошарної, Дениса Маринченка, Матфія Мерецького, Макара Носка, Євгенія Остяка, Надії Солонинко, Святослава Стахіва, Ельвіри Ткач, Марії Ткаченко, Михайла Трощенка, Станіслава Цвігуна, Єлизавети Чуприни та Софії Шинкар. А потім черга настала родин учнів 1-Б класу: Владислава Бур- кацького, Іванни Ванчікової, Анни Войтенко, Максима Галатенка, Валерії Жук, Іванни Забари, Ярослави Киричук, Аліни Кравчук, Богдана Кудька, Олесі Ларькової, Михаїла Мехеда, Віктора Мозгового, Валерії Набоченко, Рози Новікової, Дмитра Попова, Вар- вари Терентьєвої, Анни Ткачук, Тюньці Цуй, Валерія Чебана, Федора Шеренговського, Кирила Яковенка та Артема Яхновського.    Запричастились кашею і класоводи першачків – Лідія Григорівна Залозна, педагогічний стаж якої сягнув тридцяти років, та Альбі- на Антано Поділа, яка хоч і не новачок у педагогіці, але діяльність у Гнідинській школі тільки-но розпочинає.
   Дітям – каша, а їхнім батькам, які упродовж літа активно допомагали школі готуватись до нового навчального року, дирекція вручила грамоти та подяки. Почесні відзнаки отримали: Марія Валентинівна Давидюк, Роман Вікторович Носко, Олександр Анатолійович Маринченко, Ірина Володимирівна Ткаченко, Леся Миколаївна Півненко, Наталія Романівна Стахів, Наталія Вікторівна Казаневська, Оксана Вікторівна Білойван, Вадим Сергійович Засуха, Катерина Сергіївна Полов’ян, Ігор Миколайович Жиленко, Наталія Василівна Дубас, Тетяна Юріївна Цвігун, Марія Миколаївна Железняк, Надія Андріївна Жук, Оксана Олександрівна Набоченко, а також родини Оксани Анатоліївни і Тараса Вікторовича Шеренговських, Ірини Сергіївни та Олега Миколайовича Буркацьких, Наталії Сергіївни та Сергія Олександровича Остяків, Світлани Василівни та Артема Анатолійовича Мерецьких, Юлії Геннадіївни та Олексія Анатолійовича Чуприн, Валентини Вікторівни та Ярослава Івановича Солонинків і Анни Михайлівни та Романа Миколайовича Дікалів.
  Грамоти від дирекції школи отримали й бригадири будівельників – Сергій Васильович Волощук, Олег Стефанович Саламаха та Євгеній Володимирович Ганенко, підлеглі яких влітку відремонтували дах у теплиці, пошкоджений водою математичний кабінет та систему дощового водовідведення.
   Бабусину ж кашу того дня скуштували не лише першокласники, а й учні, які прийшли навчатись до Гнідинської школи з інших навчальних закладів. Їх – тринадцять. Тож Любов Василівна щедро пригостила Валерію Новіцьку (3-Б кл.), Марію Іванову (3-Б кл.), Маргариту Караваєву (3-Б кл.), Юрія Ошкала (3-Б кл.), Анастасію Шевченко (5-А кл.), Дар’ю Карпець (5-Б кл.), Вікторію Горбатюк (5-Б кл.), Сергія Мігренова (5-Б кл.), Юрія Тімоніна (6-А кл.), Кирила Кирпеля (7-Б кл.), Михайла Сахацького (7-Б кл.), Олександра Дегтярьова (8 кл.) та Анжеліку Сумарєву (9 кл.).
  У школі існує традиція в День знань давати підкріпитись бабусиною кашею новопризначеним учителям та всім працівникам, педагогічний стаж яких сягнув ювілейних відміток. Тому й отримали нагоду посмакувати ексклюзивною стравою: Людмила Валентинівна Балута (класовод 3-Б класу), Альона Вікторівна Шум (класний керівник 5-А класу), Таїсія Олексіївна Лопата (техпрацівниця школи), Тарас Сергійович Кудько (5 р. стажу), Олександр Сергійович Давидов (5 р. стажу), Вікторія Володи- мирівна Мазуренко (15 р. стажу), Надія Семенівна Олексійчук (25 р. стажу), Людмила Михайлівна Підгорна (25 р. стажу), Олена Олександрівна Білокриницька (30 р. стажу), Тамара Ярославівна Майкович (35 р. стажу), Василь Григорович Туренко (15 р. стажу), Олександр Андрійович Пільщиков (25 р. стажу), Людмила Сергіївна Сергієнко (25 р. стажу), Галина Володимирівна Придиба (25 р. стажу), Валентина Леонідівна Рой (30 р. стажу). Додала наснаги бабусина каша і вчителям, які приступають до роботи після творчих відпусток – Ірині Василівні Ромась, Ганні Володимирівні Сукач та Ользі Гнатівні Маринченко.
  Шкільна родина не лише радо зустрічала нових учнів, учи- телів та працівників, вона також із належними почестями провела на заслужений відпочинок техпрацівницю Галину Петрівну Тіпу.
  Що не кажіть, а вміють у Гнідинській школі шанувати нелегку працю вчителів та обслуговуючого персоналу. Свято бережуть там пам’ять і про тих освітян, які вже пішли за ви- днокіл. Підтвердження сказаному – меморіальна дошка на стіні школи із портретами семи вчителів-подвижників, які після Другої світової війни прийшли працювати до школи і все своє життя присвятили навчанню та вихованню гнідинських дітей. Квіти до підніжжя пам’ятної дошки поклали їхні учні Володимир Григорович Маринченко та Наталія Миколаївна Чепурко, чиї онуки нині стали першокласниками.
  На святі, як завжди, було чимало гостей. Серед них і внучка Лазаря Васильовича Шевченка Олена Сергіївна Зарицька з донькою Тамарою Миколаївною Федоренко, яка привезла до школи персональну виставку власноруч зроблених унікальних писанок. Віршовані рядки привітання від майстрині викликали бурхливі оплески, а Любов Василівна пригостила і її кашею: щоб додала енергії для творчої роботи.
Ще один авторитетний гість свята – Гнідинський сільський голова Олександр Йосипович Лазаренко. Окрім вітального слова, адресованого усім присутнім, він ще вручив стипендію імені Героя Радянського Союзу Івана Хотовича Кравченка десятикласниці Надії Погорелюк, яка не лише добре навчається, а й бере активну участь у громадському житті школи та села.
   Завітав на свято і настоятель місцевого Свято-Миколаївського храму Української православної церкви Київського патріархату отець Михаїл. Він благословив учнів, учителів та батьківську спільноту на новий навчальний рік, а потім окропив святою водою усі класні кімнати та навчальні і службові приміщення школи.
   У народі кажуть, що за розвагами та святкуваннями не слід забувати про роботу. Для учнів – це навчання. Сигнал до його початку, так уже в освіті заведено, подає шкільний дзвінок. У Гнідині він це робить з 10 листопада 1884 року. Право ж подати перший дзвоник 2017-2018 навчального року директор школи надала учениці 1-А класу Вікторії Кошарній і її тату, випускнику 2005 року, Сергію Анатолійовичу Кошарному. Під дружні аплодисменти присутніх вони залюбки виконали цю почесну місію.
   А потім враз зазвучала мелодія новорічна і перед учасниками святкового дійства з’явився справжнісінький Дід Мороз, за гримом якого неважко було впізнати «народного артиста школи», випускника 2000 року Олександра Анатолійовича Маринченка. Він з натугою тягнув чималу коробку, в якій було традиційне морозиво від підприємця Олега Миколайовича Гаврилюка – подарунок усім учням та працівникам школи. Ця «солодка» традиція зберігається з 1996 року.
   Ще про один давній шкільний звичай нагадала випускниця 1999 року Наталія Романівна Стахів:
«Ще традиція – рушникова дорога
До шкільного порогу й від шкільного порогу.
Під рушником своєї мами
І я в життя пішла так само.
Тепер сьогодні сину буду рушника тримати,
Щоб зміг навчання вдало розпочати.
Щоб цінував і край свій, і родину
Під мирним небом України».


  Отак під рушниковою доріжкою у супроводі невмирущої «Пісні про рушник» і пішли здобувати знання першокласники, а за ними й решта учнів Гнідинської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Петра Яцика. Нехай же їх благословить Господь.

 

Іванна Карпенко

Переглядів: 130 | Додав: school | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
БК© 2018
календар
«  Вересень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Пошук по сайту
Контакти
08340
Київська область
Бориспільський р-н
с.Гнідин,
вул. Заводська 7
т/ф.(045 95)4-11-43 директор

4-16-09 секретар
4-16-08 заступники
4-16-11 бухгалтерія
4-16-10 каб.інформатики

Пишіть нам!