П`ятниця, 22.09.2017, 17:05

Головна » 2017 » Лютий » 22 » Зустріч
Зустріч

З нагоди Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні, 21 лютого 2017 року, у День рідної мови у Гнідинській школі імені Петра Яцика відбулася зустріч з поетом Майдану Василем Ковтуном та відомим кобзарем, заслуженим артистом України Тарасом Силенком.
   Щоб послухати гостей, в актовій залі школи зібралися учні 5-11 класів та вчителі. Слід зазначити, що Василь Ковтун одного разу вже відвідував Гнідинську школу, про що із задоволенням пригадує, опинившись на тій самій сцені вдруге. Поет наголосив, що цього разу зустріч буде уроком мови, історії та пам’яті Небесної Сотні.

Першим віршем, особисто прочитано митцем, став «Ой краю, мій краю…», у якому йшлося про неабияку любов до рідної землі та сильний біль за непросту її долю.
«Запорізька Січ, Батурин, Крути, Холодний Яр, УПА, Соловки, Чорнобиль, Майдан, війна… Україна, Україна… Мій страждальний згорений краю. В чому чи вина твоя?», – пише автор у передмові до свого твору, вкладаючи у ці слова головну його думку.
  Слідом за віршем прозвучала майстерно виконана Тарасем Силенком пісня «Рідний край», яка була високо оцінена публікою, та зняла бурю оплесків.
   Перші два твори були своєрідним вступом до основної частини зустрічі, а точніше «уроку історії».
  Розпочалась велика розповідь про події від 1917 року і до сьогодення, які значно вплинули на Україну. Багато моторошних, жахливих та поряд із тим цікавих фактів прозвучали зі сцени: революція в Російській імперії, підкорення більшовиками наших земель та непроста доля України в ХХ столітті. Згадує Василь Ковтун і бій під Крутами.
Під Києвом, під Крутами
Був бій тяжкий з москалями.
Триста катів на одного,
На студента молодого.

Так співає про цю трагічну подію відомий кобзар України, а Василь Ковтун закликає вчителів та учнів організувати поїздку до Аскольдової могили, щоб вшанувати пам'ять героїв…

У залі було тихо. Уважно слухали навіть молодші класи, хоча для них нелегко висидіти на місці цілих дві години.
   Звертаючись до своєї творчості, митці змогли надійно пригорнути нашу увагу до себе. Своїм виступом вони змогли пробудити в своїх слухачів почуття національної гідності та патріотизму, що вказує їх майстерність.
   Коли зустріч офіційно завершилась, учні на згадку сфотографувалися з почесними гостями та поставили їм багато запитань.
   Захід з нагоди Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні залишив неповторні враження в душах учнів і вчителів.

Козярська Софія,
учениця 11 класу