Зустріч через 45 років - 23 Червня 2013 - Сайт Гнідинської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Петра Яцика
Четвер, 08.12.2016, 04:02

Головна » 2013 » Червень » 23 » Зустріч через 45 років
Зустріч через 45 років
   Шкільного приміщення, з ґанку якого сорок п’ять років тому вони п’ятнадцятилітніми зробили ще не надто сміливий крок у самостійне життя, давно не існує. Залишився лише старий осокір – живий свідок їхніх учнівських буднів і свят. Отож саме біля нього 22 червня 2013 року випускники Гнідинської восьмирічки 1968 року і розпочали свою зустріч.
Першим з’явився Василь Григорович Туренко. А ще за мить до нього приєднались Галина Тимофіївна Онищенко, Василь Васильович Кудько, Любов Іванівна Борисенко, Ольга Василівна та Петро Васильович Омельченки, Валентина Володимирівна Яременко, Василь Іванович Галатенко, Валентина Василівна Лазаренко, Анатолій Степанович Лазаренко, Микола Петрович Чепурко. Підійшли і вчителі – Ольга Яківна Коваль та Галина Федорівна Кудько. Останнім же, із запізненням на 23 хвилини (так завжди було і в школі) прийшов Віталій Іванович Маринченко. Традиція виявилась живучою.
      Вигуки захоплення та здивування, обійми, поцілунки, сльози радості, сміх, жарти – ними були наповнені перші хвилини зустрічі. Трішки заспокоївшись, «хлопчики» та «дівчатка» вирішили сфотографуватись разом з учителями на згадку біля раритетного дерева, яке в 1937 році посадили перші випускники Гнідинської семирічки.
     Потім статечно (вік бере своє) сіли в шкільний автобус і поїхали до сільського меморіалу, де вклонилися світлій пам’яті гнідинців, що загинули на фронтах Великої Вітчизняної війни, та бійців 136-ї стрілецької дивізії, які загинули при визволенні нашого села від німецьких окупантів.
     Після цього відвідали сільське кладовище. Там поклали квіти на могили восьми однокласників: Бориса Михайловича Бердника, Миколи Андрійовича Босого, Павла Олексійовича Давиденка, Наталії Іванівни Кузьменко, Валерія Андрійовича Лазаренка, Володимира Івановича Нерушка, Анатолія Івановича Ромася та Григорія Миколайовича Шевченка і п’ятьох учителів: Миколи Миколайовича Білойвана, Федося Климовича Коваля, Марії Пилипівни Кошарної, Марії Олександрівни Онищенко та Марії Панасівни Птушкіної. Вони вже покинули наш грішний світ, тож земля їм пухом і вічна пам’ять.
     На шкільному подвір’ї схилили голови біля пам’ятника Герою Радянського Союзу Івану Хотовичу Кравченку, нашому земляку, який за кілька днів до Перемоги наклав головою на вулицях Берліна.
      А потім була класна кімната, а точніше, мультимедійний кабінет, і старенький шкільний дзвоник у руках нинішнього директора Гнідинської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Петра Яцика Ніни Григорівни Кудько, який «оголосив» про початок імпровізованого уроку. Коли ж затих його срібний передзвін і відчинились двері, трапилась найбільша і надзвичайно приємна несподіванка того дня. Ще б пак! Адже до класу, ніби сорок п’ять років тому, зайшла їхня перша вчителька – Галина Іванівна Городецька. Просто неможливо описати реакцію присутніх і розповісти про ту гаму почуттів, що виплеснулись із душ, сердець, очей колишніх учнів і їхньої другої мами. Своє «райське яблучко», а саме так за рожеві щічки іменували поміж себе першокласники Галину Іванівну, усі впізнали відразу. Така ж невеличка, всупереч рокам струнка і красива, з молодечим блиском в очах, вона розпитувала кожного про життя-буття, намагаючись розгледіти у солідних дідусях і бабусях своїх гамірливих першачків. Зізнаємось, що це їй не завжди вдавалося. Воно й не дивно, адже не бачились із далекого 1967 року. Тоді учителька зі своїм чоловіком, теж педагогом − Олексієм Андрійовичем Сацюком, виїхала до Лубен, де мешкають і нині. Там їх і розшукав Анатолій Степанович Лазаренко. Ну а далі, як кажуть, усе було справою техніки.
      Аби пригадати подробиці свого шкільного життя, переглянули слайд-шоу «Однокласники», де побачили себе безтурботними дошкільнятами з дідусями і бабусями, мамами і татами, яких у багатьох уже немає, а потім і учнями – учасниками різноманітних шкільних заходів. Без сліз та хвилювання і тут не обійшлося.
Сорок п’ять років – це ціла епоха. Адже тоді усі жили в іншій країні, яка мала іншу назву, інший державний устрій. І школа та освіта були несхожими на теперішні. Тож аби порівняти історію і сьогодення, Ніна Григорівна провела для учасників зустрічі змістовну екскурсію навчальними кабінетами, музеями і коридорами сьогоднішньої школи. Звичайно, своїми модерними кабінетами і обладнанням вона так схожа на ту, до якої ходили ці ювіляри, як надзвуковий лайнер на літак часів Першої світової війни. Але то тільки зовні. Бо в школі свято бережуть традиції попередніх поколінь, які своїм корінням сягають 1885 року, коли в Гнідині розпочалась системна шкільна освіта. В цьому наочно пересвідчились усі учасники зустрічі і висловили своє щире захоплення побаченим. Їм було приємно від того, що Гнідинська школа – одна з кращих у Київській області.
     За усталеними традиціями, не обійшлося того дня і без «солодкого» столу. Навіть танці були. Під баян. Хвацько відбивали закаблуками в такт «Ойрі», «Краков’яку», «Карапету» та «Гопаку»
Валя Яременко, Валя Лазаренко, Люба Борисенко та Петя Омельченко. Їм у танцях ще й сьогодні немає рівних!
А між танцями і піснями хвилями напливали розмови. Все більше про часи дитинства і юності. Одним словом − спогади, спогади, спогади… Для цього власне й зібралися.
     Пообіцяли через п’ять років зустрітись знову. Дай Боже, всім дожити. І Галину Іванівну, Ольгу Яківну та Галину Федорівну до цього ж закликали. Бо як же без учителів? Учням без них ніяк не можна. Навіть тим, яким уже за шістдесят.
Вікторія Архипчук
Переглядів: 257 | Додав: school | Рейтинг: 0.0/0