Четвер, 15.11.2018, 02:36

Головна » 2018 » Листопад » 8 » Зустріч з Надею Яцик
Зустріч з Надею Яцик

Сімнадцять років минуло від того першого листопадового дня, коли відійшов у вічність великий українець, відомий меценат із Канади Петро Дмитрович Яцик. Сьогодні його справи, бізнесові і доброчинні, продовжує  донька — Надя Яцик. Вона та очолювана нею освітня фундація Петра Яцика тісно співпрацюють вже 15 років з Гнідинською школою,  відколи  навчальному закладу було присвоєно його ім’я. Нещодавно пані Надя відвідала Україну, презентуючи книгу про життя свого батька.

Восени 2013 року Ванкуверське видавництво “Figure 1 Publishing” опублікувало і представило на американський книжковий ринок нову англомовну книгу про життя Петра Яцика Leaving Home з підзаголовком The Remarkable Life of Peter Jacyk (два примірники видання Надя Яцик подарувала Гнідинській школі у 2014 році). Книгу про своє життя розпочав сам Петро Яцик. Але не закінчив…. Його донька  разом з письменником Джоном Лоуренсом Рейнольдсом завершили книгу, розповівши про видатного українця англомовному світу. Популярний канадський письменник, автор ряду бестселерів та лауреат престижних у Канаді літературних премій Дж. Рейнольдс зацікавився українською темою, глибоко дослідив життєдіяльність Петра Яцика, пройнявся великою повагою і щирою симпатією до нього, про що яскраво свідчать сторінки книги. Прочитавши її, канадський Прем’єр-міністр Стівен Гарпер назвав Leaving Home "надихаючою хронікою благодійної діяльності".

25 вересня 2018 року у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (Інститут філології) відбулася презентація україномовного видання.  Її модератор - автор перекладу,  відомий журналіст, редактор, автор книжок публіцистики, багатьох журнальних, газетних публікацій, упорядник збірників, заслужений журналіст України Михайло Сорока.  Книга "Залишаючи рідний дім: надзвичайне життя Петра Яцика" знайомить читача з багатьма маловідомими чи й невідомими фактами з життя одного з найуспішніших українських іммігрантів Канади, бізнесмена та мецената Петра Яцика. У роботі авторові перекладу допомогло те, що він добре обізнаний із його життєвим шляхом,  бо зустрічався, спілкувався з ним, писав про нього в українській періодиці і книжкових виданнях.

На зустрічі в Інституті філології КНУ були присутні та ділилися спогадами Президент Академії педагогічних наук України Василь Кремень, радник Посла Канади Руслан Коц, друзі та колеги Петра Яцика — колишній Посол Канади Володимир Хандогій, дипломат першого в СРСР — МЗС у Канаді Юрій Багаєвський, колишній представник посольства УРСР у Нью-Йорку Ігор Турянський, завідувач кафедри історії світового українства історичного факультету КНУ Володимир Сергійчук, полковник Національного університету оборони України Василь Осьодло, родичі Яциків із Львівщини.

Персональне запрошення отримала і я. На жаль, Надя Яцик не змогла відвідати школу імені свого батька, але вчителька обслуговуючої праці Надія Семенівна Олексійчук на згадку про зустріч підготувала авторський подарунок—намисто із стрічок. Від вишуканої прикраси були в захваті і донька, і онука мецената—Андрійка.

У прес-релізі Освітньої фундації Петра Яцика написано, що «Залишаючи рідний дім: надзвичайне життя Петра Яцика" зосереджує увагу на житті та досвіді видатної людини, яка рішуче прагнула, хотіла і змогла творити добрі справи в цьому прагматичному, агресивному, глобалізованому світі і робити цей світ кращим. Книга зацікавить не тільки молодих бізнесменів, які мріють про успішні ділові кар’єри, але й представників інших сфер діяльності й знань – психологів, істориків, економістів, освітян і загалом широку читацьку аудиторію.

Ніна Григорівна Кудько, директор Гнідинської школи.

Переглядів: 9 | Додав: school | Рейтинг: 0.0/0
БК© 2018